Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Dziwne dolegliwości, proszę o pomoc.

» RÓŻNE » Kawiarenka skoliotyka

Zaloguj | Zarejestruj

1 paź 2013, o 16:22

świeżak

Witam. Mam skoliozę. Przez trzy lata leczyłam się gorsetem ortopedycznym BOSTON. W czerwcu tego roku odstawiłam go całkowicie wraz z wkładką 1,5 cm pod piętę. Otóż, na początku sierpnia zaczęły się bóle w okolicy kolców biodrowych, w dole pleców. Ból nasilał się z każdym dniem. Byłam więc u swojego lekarza i on stwierdził, iż powinnam zażywać więcej ruchu. Tak też robiłam. To niby pomagało, ale na krótko, ból wracał w ciągu dnia. Teraz po chwili przerwy znów wrócił, tym razem nasilony. Nie wiem co robić, naprawdę staram się więcej ruszać, ale w ostatnie dni to jakaś masakra. Nie mogę wysiedzieć w szkole, w autobusie.
Mam 17 lat.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

18 paź 2013, o 21:12

domownik

Z tym ruchem to może pomóc - jeśli masz taką możliwość zapisz się na basen i pływaj codziennie. Na wszelki wypadek możesz się również zapisać do innego ortopedy, może zauważy coś, czego Twój obecny lekarz nie zauważył. I przede wszystkim - rehabilitacja! Dowiedz się u ortopedy czy masz taką możliwość i jak najszybciej się zapisz.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

25 paź 2013, o 12:37

domownik

Ruch na pewno Ci pomoże, wzmocnisz mięśnie. A co z dalszym leczeniem? Gorset pomógł czy odstawiłaś go z powodu braku efektów?

Góra Góra

25 maja 2014, o 18:16

domownik

Wiecie co łatwo jest powiedzieć RUCH, że trzeba się ruszać jak dopada ból to człowiek nie wie co ze sobą robić(oczywiście im więcej ćwiczeń tym lepiej, gdy dajemy radę). Byłam operowana 11 lat temu miałam 78 stopni, a po operacji jakieś 20 chyba zostało, niestety również mam bardzo silne bóle tylko, że u mnie ból promieniuje na brzuch(możliwe, że jeden z implantów gdzieś daje ucisk). Dwa lata temu dostałam skierowanie na operacje ale się nie odważyłam pójść licząc na to, że to jednak nie kręgosłup, bo ból ustępuje w okresie letnim a nasila się zimowym. Robiłam sobie wymówki, że mam małe dziecko i nie mogę teraz pójść. Minęły dwa lata i stwierdzam, że tak żyć nie można ciągle na przeciwbólowych wiec niebawem jadę do swojego lekarza i zadecydujemy co dalej. Myślę, że nie obejdzie się bez operacji :(. Także trzymam kciuki, aby twój problem został jak najszybciej rozwiązany.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]