Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Gorset dynamiczny

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Gorsety do leczenia skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

1 lis 2006, o 18:48

domownik

Witam :!: Od maja tego roku noszę gorset dynamiczny. Za miesiąc będę miała robione RTG więc będzie wiadomo czy przyniósł efekty, ale narazie na oko widać poprawę.
Jeśli też nosicie gorset to napiszcie mi o Sobie :!:

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 lis 2006, o 00:25

szefowa

Gorset ten stwarza warunki do stosowania ćwiczeń trójpłaszczyznowych poprzez pozostawienie wolnej przestrzeni po stronie wklęsłej skrzywienia, pozwalającej na mobilizację kregosłupa i klatki piersiowej. Jest ortezą czynno - bierną,w której istnieją możliwości czynnej korekcji skrzywienia dlatego uważam że ten gorset jest najlepszy. Czekamy z niecierpliwością na wyniki Papużka odezwji sie czy jest poprawa! :)

Góra Góra

11 lis 2006, o 12:14

świeżak

Cześć! Mam na imię Marta. Mam skolioze piersiową prawo stronną 23*. Od marca tego roku nosze gorset SpineCor! Nie dawno mniałam RTG u mnie niestety się nie poprawiło, bo nie nosiłam go 20h( a tyle trzeba). Ale znam takie osoby u których się znacznie poprawiło.Zaczęłam teraz ćwiczyć w domu. I jak nawięcej w nim chodze.
Papużko a ty ile miałaś stopni? Jest u ciebie jakaś poprawa? I gdzie go zakładałaś?
Pozdrawiam gorąco :)

Góra Góra

11 lis 2006, o 14:25

domownik

Mam 12 lat. Noszę gorset od połowy maja. Był on zakładany w Bydgoszczy. Miałam wtedy około 12 stopni. Ja też nie nosiłam go sumiennie. Niedługo jadę na kontrolę więc będzie dokładnie wiadomo czy jest poprawa, ale teraz na oko widać, że tak. (Mam około 6 stopni). :lol:

Góra Góra

12 lis 2006, o 13:49

świeżak

Ja też mam 12 lat. A jakie masz skrzywienie? A chodziesz na jakieś rehabilitacje? Ćwiczysz w domu? Byłaś w jakimś sanatorium? Jak Ty to zrobiłaś żę tak dużo Ci ubyło? Doradź mi coś!
A chodzisz w nim do szkoły? Pozdrawiam :)

Góra Góra

12 lis 2006, o 16:47

domownik

Ja też mam skoliozę piersiową, ale lewostronną. Ćwiczę w domu przez około godzinę codziennie, w wakacje jeżdże na 2 tygodnie na rehabilitacę do Bydgoszczy. Tam dostaję nowe ćwiczenia. Często chodzę na basen, bo słyszałam, że to pomaga. Nie noszę gorsetu sumiennie - 20 godzin na dobę. Czasami noszę go, a czasami nie noszę do szkoły. Mimo to widać poprawę. :D
Dzisiaj mija dokładnie pół roku odkąd noszę gorset.
Chyba w najbliższy piątek jadę na kontrolę. Odezwę się jak wrócę.
Pozdrawiam :!:

Góra Góra

15 lis 2006, o 18:39

świeżak

Powiedz mi czy ktoś dorosły przypomina Ci o ćwiczeniach? Czy można jakoś polubić te ćwiczenia? Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej w Radziszowie( bo tam miałam zakładany gorset i tam jeżdże do sanatorium). Pani doktor powiedziała mi, że widać poprawę. :D To mnie zmobilizowało do ćwiczeń i chodzenia w gorsecie. Jak będziesz po kontroli to napisz :) Pozdrawiam gorąco

Góra Góra

17 lis 2006, o 20:57

domownik

Dzisiaj byłam na kontroli. Pół roku temu miałam około 13 stopni, a w gorsecie 6. Dzisiaj w gorsecie również mam 6, a bez 10 stopni. Pani doktor spodziewała sie większej poprawy. Ale nie nosiłam go sumiennie, wiec to chyba latego poprawa jest nieduża. Ale chyba najważniejsze jest to, że się nie pogorszyło. :)
Marto, nikt nmi nie przypomina o ćwiczeniach, sama o nich pamiętam. Codziennie ćwiczę. Nienawidzę moich ćwiczeń i nie wiem czy kiedyś je polubię. :(
Pozdrawim :!:

Góra Góra

18 lis 2006, o 10:14

świeżak

Bardzo się cieszę że Ci się poprawiło:)! A jakie ćwiczenia wykonujesz (podaj przynajmniej parę)! Po ile razy je wykonujesz? Bo ja naprzykład po 20 każde ćwiczenie. Czy Ty też masz ten gorset Spine-Cor? A ćwiczysz w gorsecie? A no i czy ćwiczysz w nim na wf? Czy Ty masz specjalne ćwiczenia go gorsetu czy takie ogólne? Pozdrawiam:)

Góra Góra

18 lis 2006, o 11:44

domownik

Nie mam specjalnych ćwiczeń do gorsetu tylko takie ogólne, głównie na mięśnie brzucha. Najwięcej ćwiczeń mam na leżąco, np:
1. Leżenie na plecach; nogi położone na piłce do skakania; podnoszenie bioder w górę z napiętym brzychem i ze zrolowaną miednicą.
2. Ta sama pozycja; biodra w górę; przyciągenie kolan do siebie.

Taką piłkę można kupić w sklepie ortopedycznym, ale także w innych sklepach. To jest piłka do skakania dla dzieci, ale są też piłki specjalne do ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Rolowania miednicy uczyłam się przez 2 tygodnie. :) Ale nie potrafię Ci wyjaśnić jak to zrobić. A jakie Ty masz ćwiczenia :?:

Każde ćwiczenie mam wykonywać jaknajwięcej razy, ale strasznie ich nie lubię i przeważnie robię po 10 razy. :oops:

Ja też mam gorset Spne - Cor. Powinnam w nim ćwiczyć i w domu i na wf. W domu ćwiczę w nim, ale na wf nie zawsze, bo ostatnio często mi się odpinają taśmy. :(
Pozdrawiam :!: :!: :!:

Góra Góra

20 lis 2006, o 18:17

świeżak

Cześc! Ja w gorsecie nie ćwicze na wf! A w domu tylko czasami!Ja mam pare specjalnych ćwiczeń do gorsetu. Ale wszystkie są ze sobą ściśle powiązane więc wykonuje jedno 40 razy! Czytałam czyba nawet na tym forum, że bardzo dobre są skłony a więc je też czasami wykonuję! A moje ćwiczenia ogólne to np.
-leżę na plecach i przyciągam kolano do klatki piresiowej,
-leżę na plecach jedno kolano ugięte drugią nogę podnoszę do góry
-leżę na plecach kolana ugięte biodra do góry,
-brzuszki,
-kołyska,
-leżę na boku noga do góry,
-leżę na brzuchu i napinam pośladki (fajne ćwiczenie ale nie wiem co daje)
-kocie grzbiety i jeszcze parę innych:)
Ja nie mam piłki ale mam gumę do rozciągania i mam z nią parę ciwiczeń:) A Ty ćwiczenia wykonujesz zawsze o tej samiej porze? Ćwiczysz rano czy wieczorem :?:
POZDRAWIAM:)

Góra Góra

25 lis 2006, o 11:31

świeżak

cześć jestem Dominika mam 14 lat i będe nosić spicecor bardzo sie tym przejmuje ... i mam pare pytań

Czy bardzo utrudnia wam normalne zycie?? znaczy ja chodze na kółko taneczne i gimnastyczne i boje sie ze nie bede mogła juz tego robić

2 czy widac to pod ubraniem ??

3 jak sie ubieracie zeby to zamaskowac ??

prosze o szybka odpowiedź z gory dziekuje

Góra Góra

25 lis 2006, o 14:50

domownik

Ja też chodzę na kółko taneczne, ale gorset mi raczej nie przeszkadza. Ćwiczę też w nim na wf. Pod bardzo obcisłymi bluzkami trochę go widać, ale inaczej raczej nie. Staram się nie ubierać takich bluzek. Na tym kółku tanecznym tańczymy w parach, więc zawsze zakładam jakiś grubszy sweter, żeby nie było czuć gorsetu. Na szczęście na razie nikt w szkole nie wie, że go noszę. :D Nie matrw się, nie jest taki straszny :!: :D :D :D :D :D :D

Góra Góra

25 lis 2006, o 15:03

domownik

Marto :!: Ja mam jedno ćwiczenie z gumą. Ja też robię skłony. Zwykle ćwiczę wieczorem, bo wcześniej mi się nie chce, ale nie zawsze.
A czy nosisz gorset do szkoły i tylko zdejmujesz go na wf, czy nie chodzisz w nim do szkoły :?: A czy możesz uprawiać wszystkie sporty itp. (ja raczej mogę) :?: Pozdrawiam :!: :!: :!: :D

Góra Góra

25 lis 2006, o 16:02

świeżak

Dzieki ja własnie sie bardzo boje tego gorsetu... a najbardziej tego ze bede musiała zmienic styl .... a jak to latem jest z tym gorsetem ... pewnie same luźne bluzki

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]