Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - szpilki PO OPERACJI ?

» PROBLEMY » Ubrania i obuwie

Zaloguj | Zarejestruj

23 sie 2014, o 18:47

Można wszystko - byle w tym działaniu był umiar zdrowy rozsądek.
Poznałam dziewczynę kiedyś po operacji była na kręgosłup i ją np. nie zastanawiało to czy będzie mogła chodzić w szpilkach a czy będzie mogła skoczyć ze spadochronem.... no i cóż... od czasu do czasu sobie skacze :DD A implant ładnie się trzyma :P

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

24 sie 2014, o 08:58

domownik

Ja większość lata chodziłam w sandałach na 1,5 cm obcasie, nie znosiłam ich, noga mi się chwilami chwiała, ale po prostu nie miałam kasy na nowe :P. A i w sklepach z reguły były jakieś na koturnie lub obcasie, więc wybór malutki. Ja kiedy tylko mogę to chodzę w trampkach, w płaskich butach czuję się najlepiej i tak samo było przed operacją. Ale na jakieś specjalne okazje (jak np. zakończenie roku szkolnego w tym roku) zakładam mały obcas, tak około 3 cm i nic mi nie jest, plecy jakoś bardziej nie bolą, nogi nie bolą :) Trzeba po prostu znać umiar.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 sie 2014, o 09:16

domownik

6 -7 cm koturny , buty na obcasie , na wyższych po pierwsze nie umiem chodzić , a po drugie wole nie obciążać kręgosłupa ,takie mi wystarczają :)

Góra Góra

24 sie 2014, o 12:49

ja nie mogę na wysokich obcasach chodzić ale ze względu na kolana :P aczkolwiek obcas max do
2 cm to spoko... na bardzo płaskich butach też jest nie zdrowo więc mały obcasik może być :)

Góra Góra

24 sie 2014, o 22:37

domownik

Próba ustalenia konkretnej wysokości obcasa (szpilki) w przypadku osób ze skoliozą (ale nie tylko), skazana jest na porażkę. To rzecz bardzo indywidualna.
Wszystko zależne jest od tego jak wasze ciało zareaguje na podniesienie środka ciężkości ciała (tym zawsze kończy się "założenie obcasów") i jakie mechanizmy włączy Centralny Układ Nerwowy aby utrzymać dotychczasową równowagę ciała. Jednym słowem, próba zmiany obuwia na niższe lub wyższe powinna się zawsze odbywać z oceną jakości poruszania się w nim. To z kolei jest zadaniem dla dobrego fizjoterapeuty. Czy to się komuś podoba czy nie ……..

Fizkom

Góra Góra

25 sie 2014, o 00:32

Tej, bez popadania w jakieś skrajności - jak ktoś myśli wie co może a co nie - metodą prób i błędów.

Góra Góra

25 sie 2014, o 20:37

domownik

ja jestem po operacji i chodzę w 16 cm szpilach (oczywiście okazjonalnie tylko i wyłącznie bo na co dzień nie ma potrzeby) i nie mam żadnych bóli itp. i wytrzymuje w takich butach całe imprezy począwszy od osiemnastek,sylwestra,wesela itp. :)) Oczywiście tańcząc praktycznie non stop :)

Góra Góra

25 sie 2014, o 20:50

domownik

paulaa napisał(a):
ja jestem po operacji i chodzę w 16 cm szpilach (oczywiście okazjonalnie tylko i wyłącznie bo na co dzień nie ma potrzeby) i nie mam żadnych bóli itp. i wytrzymuje w takich butach całe imprezy począwszy od osiemnastek,sylwestra,wesela itp. :)) Oczywiście tańcząc praktycznie non stop :)

Jestem pełna podziwu. Ja nawet bez operacji w takich szpilach bym nogi połamała!

Góra Góra

25 sie 2014, o 20:52

domownik

Gabriela napisał(a):
paulaa napisał(a):

Jestem pełna podziwu. Ja nawet bez operacji w takich szpilach bym nogi połamała!

A ja uwielbiam :) Swego czasu chodziłam po wybiegach także po ponad 12 godzin na dobę w takich butach .

Góra Góra

25 sie 2014, o 20:54

tak troszkę z innej beczki... śmiać mi się chce jak widzę dziewczyny co zakładają szpilki czy butki na obcasach a chodzić w nich nie potrafią i zamiast wyglądać ładnie i sexi, wyglądają szkaradnie.

Góra Góra

26 sie 2014, o 09:47

domownik

Doswiadczona napisał(a):
tak troszkę z innej beczki... śmiać mi się chce jak widzę dziewczyny co zakładają szpilki czy butki na obcasach a chodzić w nich nie potrafią i zamiast wyglądać ładnie i sexi, wyglądają szkaradnie.

tez mam z tego ubaw ;p

Góra Góra

26 sie 2014, o 10:29

domownik

Doswiadczona napisał(a):

Trening czyni mistrza.

Góra Góra

26 sie 2014, o 18:20

Niektórym laskom mam ochotę powiedzieć "ty weź dziewczyno najpierw naucz chodzić ładnie kobieco a potem bierz się za szpilki". Nie dla każdego tego typu buty są. Moja bratowa jest malutka 150cm i chodzi na szpilkach od ok 20 lat... i nadal nie umie chodzić wygląda jak robocop w szpilkach.

Góra Góra

20 lis 2018, o 12:12

świeżak

Ja dowiedziałam się od lekarza, że można, ale jeśli nie trzeba to przez pewnien czas lepiej nie nosić.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]