Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Hej.Jak sie ubieracie zeby zakryć skoliozę?

» PROBLEMY » Ubrania i obuwie

Zaloguj | Zarejestruj

30 gru 2012, o 12:38

domownik

Nie, nie jest mi ciężko. Jakoś sobie radzę. :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

30 gru 2012, o 20:26

domownik

Ja również. Nie jest tak źle (: doskonale wiemy,że najważniejsze jest nastawienie i akceptowanie siebie takimi jacy jesteśmy.A wtedy pora roku nie ma znaczenia. ^^zresztą jest dużo fajnych,przewiewnych ciuszków które oprócz tego ,ze są luźniejsze to i śliczne.

Góra Góra

1 sty 2013, o 22:00

świeżak

jeszcze dodam że w wakacje żyję jak inni zdrowi ludzie jakoś trzeba żyć!! :)

Góra Góra

20 sty 2013, o 19:14

świeżak

A co myślicie o takich niesymetrycznych sukienkach? Zakryją skoliozę esowatą (po prawej stronie w piersiowym i po lewej w lędźwiowym?

http://www.stradivarius.com/webapp/wcs/ ... Bnietoperz

http://www.stradivarius.com/webapp/wcs/ ... 4%85czkiem

Góra Góra

21 sty 2013, o 15:32

domownik

Ta pierwsza jest śliczna :) Chętnie bym sobie taką kupiła. Zresztą obie są bardzo kobiece, a jednocześnie maskują niedoskonałości sylwetki. Ja rzadko chodzę w sukienkach .Na co dzień to raczej leginsy plus tunika. Czasem bluza z kapturem i dżinsy.Zależy od pory roku. Jednak warto mieć jakieś sukieneczki w szafie na okazje i nie tylko :DD

Góra Góra

21 sty 2013, o 21:31

domownik

pyaar napisał(a):
A co myślicie o takich niesymetrycznych sukienkach? Zakryją skoliozę esowatą (po prawej stronie w piersiowym i po lewej w lędźwiowym?

http://www.stradivarius.com/webapp/wcs/ ... Bnietoperz

http://www.stradivarius.com/webapp/wcs/ ... 4%85czkiem

Uważam, że są ok :)

Góra Góra

25 sty 2013, o 23:04

świeżak

też tak samo uważam jak caryca u mnie to niema problemu z zakładaniem i kupywaniem ciuchów bo nosze to to chce :D

Góra Góra

27 sty 2013, o 22:11

świeżak

hej, jestem nowa i równiez od 17 lat zmagam sie ze skolioza....(mam 27 lat :))
Kiedyś również strasznie się maskowałam bo bałam sie ze widac mi to nieszczęsne wystające biodro, wystającą łopatke, ale potem stwierdziłam ze nie ma ludzi idealnych i zaczelam ubierac sie tak, jak mi wygodnie :) oczywiscie sa dni i te gorsze kiedy dopada mnie wielki dołek i mam ochote ubrac sie w jakąś luźna bluzę...

Moja skolioza wynosi pewnie gdzies kolo 70 stopni, ale nie odczuwam dolegliwosci bólowych... staram sie jakoś te plecy ćwiczyc....

Oczywiście na plazę zakładam kostium dwuczęsciowy :) a biodro??? zakrywam chustą ;P

Góra Góra

29 maja 2016, o 18:13

świeżak

no właśnie jak to jest u Was z letnimi ciuszkami. Doradźcie coś. Ostatnio chciałam odświeżyć swoją szafę, ale z zakupów wróciłam prawie z płaczem, bo nic na siebie nie znalazłam. Wszystko jest teraz takie taliowane albo ze ściągaczami. Luźna bluzka? Nawet ta luźna odznacza się na łopatce, musiałabym chyba kupić rozmiar 44,ale przy moim niskim wzroście wyglądałabym jak w worku na ziemniaki. W kroju typu nietoperz też niezbyt dobrze wyglądam no bo znowu ten wzrost :( Ech masakra :( A no i dodam też że u mnie problemem jest nieproporcjonalność, tzn krótki tułów, długie nogi :/

Góra Góra

29 maja 2016, o 20:04

domownik

Olej skoliozę a wyeksponuj swoje atuty - odwrócisz wzrok od niej :)
Unikaj bluzki/sukienki z paskami lub ściągaczami tuż pod biustem - one eksponują skrzydełka a przy tym jak szerokie masz biodra wygląda się jakbyś była w ciąży ;)
Ja kupuję sukienki w stylu lat 50... mam szerokie biodra więc leżą idealnie na mnie, i oczywiście wzory lub jeden kolorek z wstawkami innego koloru np. http://britstyle.pl/index.php/action,pr ... d,103.html
Jeśli chodzi o bluzki to ostatnio pokochałam tę http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/clock ... 225-1.html zajefajna sprawa asymetryczne cięcie, do tego najczęściej spodnie rurki różowe hehe
ah bolerka też lepiej unikać, ja mam 170 i niby bym mogła mieć bolerko... ale w sumie do d... bo za bardzo przyciąga wzrok na skrzydełko no i mankamenty figury uwydatnia. Nie kupuj ani za małych ani za dużych ciuchów - błędnie się myśli, że coś ukryjesz... nie ukryjesz tylko będziesz wyglądać pokracznie. Noś swój rozmiar :) Unikaj też ciuchów zwłaszcza góry, gdzie nadruk jest tylko z tyłu a z przodu gładkie, raczej tył gładki a przód jakiś wzór albo całość w wzorze (łączki, kropki, kratki - idealnie maskują). Jesteś niska ale masz długie nogi ? super, świetnie będziesz wyglądać w rurkach plus bluzka luźna bądź dopasowana a na to narzucony cieniutki kardigan, żakiet - byle był odpięty!! Nie wiem czy jesteś szczupła czy raczej krąglejszych kształtów, jeśli szczupła to szorty fajna sprawa na lato... spódnice długości midi odradzam... moja bratowa ma 150 i strasznie ją skracają spódnice do i przed kolana. Sukienki to inna bajka :) Jak lubisz poszalej - najsexowniejsze uważam, za te długości w stylu lat 50 właśnie czyli do połowy kolana lub ciut za kolano.

Góra Góra

29 maja 2016, o 20:38

świeżak

Że bolerko odpada to doskonale wiem, raz jeden założyłam żeby zobaczyć jak wygląda, efekt? parsknęłam śmiechem i szybciej zdejmowałam niż zakładałam :P
Sukienki to u mnie zupełnie odpadają bo bardzo eksponują żebra, które pokraczne są bardzo. Poważnie z tymi spódnicami? Jezeli już zakładam spódnicę to właśnie długość midi, delikatnie przed, albo do kolana, bo w takich 3/4 wyglądam jak łamaga,a te do ziemi to już w ogóle beznadziejnie, chociaż taki długie na innych dziewczynach mi się baaardzo podobają.
Noś swój rozmiar mówisz, no niestety ale rozmiar 36 noszę tylko po domu :P
Żakiety no właśnie moja zmora, tzn lubię, ale te które widzę w sklepach są robione z wcięciami, które mocno eksponują lordozę, bez wcieć mam tylko takie które znajduję w ciupeksie. Zastanawialam się nad szyciem na miarę, ale mam trochę obawy. Bo kupując w sklepie wiem co kupuję, a takie szycie na miarę to trochę kupowanie kota w worku. Moja studniówkowa sukienka była szyta na miarę i efekt końcowy nie powalał .... w sklepie bym takiej nie kupiła :P
Sporo noszę luźnych koszul pod to jakaś bluzeczka i dopasowane spodnie, tym się ratuję. Lato to dla mnie najgorsza pora roku, bo jesień i zima pod tym względem spoko, sweterek jakiś i jest elegancko, ale lato ...fuuu!

Będę zbierała w sobie cierpliwość i któregoś dnia znowu wyruszę na łowy ;)

Góra Góra

29 maja 2016, o 21:42

domownik

Zastanów się nad atutami swojej figury - na pewno je masz, i potem pomyśl jak je podkreślić :)

Góra Góra

20 lis 2018, o 12:08

świeżak

Hej, mam takie pytanko. Mam skoliozę w odcinku piersiowym, która jest dość widoczna. Szukam jakiejś fajnej sukienki na sylwestra i sama nie wiem co wybrać, żeby ukryć swoją wadę.

Czy takie sukienki jak te pierwsze 3 granatowe na stronie poniżej byłby Waszym zdaniem okej?
http://najlepszesukienki.pl/c/sukienki-na-sylwestra/

Sama już nie wiem jakich fasonów szukać, z jednej strony ja ciągle to widzę, z drugiej może to już lekka paranoja i jak ktoś nie wie to nie zauważy :)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]