Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Czy dorosła osoba z skoliozą ma szanse na bliskość - POMOCY

» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

30 mar 2018, o 20:06

świeżak

Obserwuje forum od dłuższego czasu ale mało wypowiada się osób starszych
Czy facet 25+lat ma szanse mając mocno krzywe plecy poznać dziewczynę którą będzie pociągał?
Mam wrażenie że jak dziewczyna zobaczy mój problem urywa znajomość
Czy dla kobiet tak bardzo ważna jest fizyczność i czy mam szanse na bliskość?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

3 kwi 2018, o 13:47

domownik

Nie czuj się gorszy bo wtedy będzie Ci trudniej znaleźć. Różni sa ludzie, niektórzy pewnie zwrócą na to uwagę, ale są też i tacy co nie zwrócą. Sam się zastanów czy chciałbyś np dziewczynę z takim problemem,czy by Ci to bardzo przeszkadzało.

Góra Góra

3 kwi 2018, o 19:45

domownik

marcin99 napisał(a):
Obserwuje forum od dłuższego czasu ale mało wypowiada się osób starszych
Czy facet 25+lat ma szanse mając mocno krzywe plecy poznać dziewczynę którą będzie pociągał?
Mam wrażenie że jak dziewczyna zobaczy mój problem urywa znajomość
Czy dla kobiet tak bardzo ważna jest fizyczność i czy mam szanse na bliskość?

Może nie powinnam zabierać głosu, bo bardzo starsza nie jestem ale chcę coś dodać od siebie. Szansa zawsze jest. Wszystko zależy od człowieka. Od tego czy dziewczyna jest w stanie zaakceptować Twoje niedoskonałości. Wiadomo, że większość ludzi patrzy na wygląd. To nieuniknione, bo coś musi nas do kogoś przyciągnąć. Jednak nie popadajmy w skrajność. Nie tylko to z zewnątrz ma znaczenie. Bo można być idealnym ale cholernie zepsutym w środku. Jeśli też sam będziesz akceptował swój wygląd, będziesz pełen energii, ludzie będą inaczej Cię odbierać niż jako osobe niezadowoloną. Znam osoby, które mimo krzywego kręgosłupa są tak dobrymi ludźmi, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Mają dziewczyny, żony, dzieci. Wiele z nas ma skoliozę i większość osób znajduje kogoś. Trzeba trafić na odpowiednią osobę. Głupio urywać znajomość przez taki "problem", bo nikt z nas nie wie co spotka drugą osobę za kilka, a może kilkanaście lat. Życie jest nieobliczalne. Powodzenia!

Góra Góra

11 kwi 2018, o 12:37

domownik

Marcin99 głównie to tkwi w naszej głowie. Dla poprawy myślenia, proponuję drążek , pompki. Najlepiej przed tym skontaktuj się z lekarzami a nie tylko jednym. Najlepiej to z 10 przynajmniej, żeby mieć jasność w miarę bo wiadomo co lekarz to większy specjalista.

Zobacz sobie jak moje plecy wyglądają ( już dużo lepiej chyba, niż dawno temu )

Mam bardzo mocne skrzywienie a czasami mi się wydaje, że się do mnie uśmiechają kobiety, mimo już mojego zwapniałego wieku. Wyglądam z dobrych kilka lat młodziej, dzięki treningom, w miarę diecie i odpoczynku w miarę.

Zagadywanie mi idzie i tak bardzo kiepsko, bo kiedy Ziomki wyrywali, ja latałem na mecze :DD

Góra Góra

21 kwi 2018, o 08:37

domownik

Popieram poprzednika. Jeśli Ty będziesz widział siebie nieatrakcyjnym - dlaczego inni mieliby inaczej?
Dlaczego siebie przekreślasz? Popatrz na innych ludzi. Może są prości, ale część jest zalana tłuszczykiem, a mimo to mają partnerki.
Nie jesteś tylko i wyłącznie skrzywieniem. Kobieta, która z Tobą będzie, będzie właśnie z Tobą, nie z Twoją skoliozą:)
Zamiast trwonić energię i nerwy na skupianie się na skoliozie i zniechęcanie się, zwróć uwagę na to, co jest w Tobie wartościowe czy co możesz poprawić.
Powodzenia!

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 kwi 2018, o 13:07

domownik

skoliozabeznoza napisał(a):
Popieram poprzednika. Jeśli Ty będziesz widział siebie nieatrakcyjnym - dlaczego inni mieliby inaczej?
Dlaczego siebie przekreślasz? Popatrz na innych ludzi. Może są prości, ale część jest zalana tłuszczykiem, a mimo to mają partnerki.
Nie jesteś tylko i wyłącznie skrzywieniem. Kobieta, która z Tobą będzie, będzie właśnie z Tobą, nie z Twoją skoliozą:)
Zamiast trwonić energię i nerwy na skupianie się na skoliozie i zniechęcanie się, zwróć uwagę na to, co jest w Tobie wartościowe czy co możesz poprawić.
Powodzenia!

Proszę sobie poczytać najlepiej jakąś fachową literaturę na temat relacji między kobietami i mężczyznami. Takie książki pisze np. Profesor Lew-Starowicz.

Z tego co mi wiadomo ocena kogoś czy jest dla nas atrakcyjny czy nie odbywa się w ciągu ułamków sekund, i nie jest ona dokonywana świadomie. Jest dokonywana przez tę część umysłu nazywaną podświadomością.

Z tego co mi wiadomo ocena podświadomości co do tego czy ktoś jest dobrym kandydatem/kandydatką odbywa się na podstawie pewnych cech danej osoby.

Jak sobie poczytacie literaturę fachową, to dowiecie się że dla kobiety ważne są inne cechy niż dla mężczyzny.

Ja mogę tylko tyle doradzić żeby sobie poczytać o tym w literaturze napisanej przez kogoś kto wiele lat spędził na prowadzeniu badań naukowych na temat relacji między kobietami i mężczyznami, po to aby nie przeżywać niepotrzebnych rozczarowań że ktoś was "poklepał" po ramieniu żebyście czuli się lepiej.

To że kobieta z Garbem na plecach uważa się atrakcyjna jak Marilyn Monroe, nie znaczy że inni tak ją odbierają. To samo z Panami- jeżeli mężczyzna z dużym garbem na placach uważa się za Arnolda Schwarzeneggera nie oznacza że inne osoby postrzegają go za niego. Przepraszam za szczerość.

Z tego co mi wiadomo, to mężczyźni z różnymi wadami mają łatwiej ze znalezieniem kogoś do pary. Kobiety niestety z uwagi na to że mężczyźni najbardziej cenią sobie u nich wygląd mają znacznie trudniej.

Góra Góra

23 kwi 2018, o 10:04

domownik

Skoliozabenzona dokładnie tak :) no ale przestawić się jest bardzo ciężko i często łapie schiza że jak ja w tym czy w tym wyglądam :P jak się ubiorę w miarę dobrze ( na szał nie ma jednak co liczyć ) to nie rzuca się to w oczy. Bary i inne jeszcze dowalę i będę siał znowu 'postrach' :DD ogólnie genetyka taka średnia, tylko że wada kręgosłupa mocna. Kiedyś byłem większy, potem znowu zmizerniałem a teraz znów bardzo powoli robię się małym mięśniakiem :D

C25 oczywiście, że do Arnolda Schwarzeneggera to nie :) ale do zawodników Sztuk Walk już trochę tak :)
tyle mi starczy :P https://www.fotosik.pl/zdjecie/67ae6efb13ace432 tu moja kończyna :DD trochę chudo, ale ma troszkę tej siły :)

Góra Góra

23 kwi 2018, o 12:04

domownik

Zniszczony napisał(a):
Skoliozabenzona dokładnie tak :) no ale przestawić się jest bardzo ciężko i często łapie schiza że jak ja w tym czy w tym wyglądam :P jak się ubiorę w miarę dobrze ( na szał nie ma jednak co liczyć ) to nie rzuca się to w oczy. Bary i inne jeszcze dowalę i będę siał znowu 'postrach' :DD ogólnie genetyka taka średnia, tylko że wada kręgosłupa mocna. Kiedyś byłem większy, potem znowu zmizerniałem a teraz znów bardzo powoli robię się małym mięśniakiem :D

C25 oczywiście, że do Arnolda Schwarzeneggera to nie :) ale do zawodników Sztuk Walk już trochę tak :)
tyle mi starczy :P https://www.fotosik.pl/zdjecie/67ae6efb13ace432 tu moja kończyna :DD trochę chudo, ale ma troszkę tej siły :)

Pooglądaj sobie zdjęcia z bardzo poważnymi deformacjami kręgosłupa i innymi rzadkimi wadami, tu masz parę:

https://www.google.com/search?q=severe+ ... &biw=1366&

Niestety technika psychologiczna "odciąganie uwagi od istotnych problemów" polegająca na odciągnięciu skupianiu się na czymś innym niż na swoim skrzywieniu, moim zdaniem nie spowoduje że mężczyźni zaczną uważać kobiety z garbem za Miss Polonia, a kobiety uważać zdeformowanych mężczyzn za Jamesa Bonda.

https://www.google.com/search?q=severe+ ... kAnV-Qjb0M:

https://www.pinterest.co.uk/pin/573223858797171399/

Czy ty też masz taką skoliozę?

Uważasz że ci ludzie na tych zdjęciach mają coś z psychiką, a nie że płeć przeciwna uznaje ich za nie atrakcyjnych fizycznie z powodu tego jak wyglądają?

Tu jest zdjęcie oznaczone jako Fig. 2. Osoba na nim nie wygląda na zawodnika sztuk walki ani na Marilyn Monroe:

https://synapse.koreamed.org/DOIx.php?i ... po=29.1667

Góra Góra

23 kwi 2018, o 13:45

domownik

Kiedy mówi się o skoliozie to trzeba mówić ile ma się stopni bo to jednak dwie różne sytuacje kiedy jest 20 *, i można żyć jak normalny człowiek i kiedy ma się dużo, dużo więcej. To tak jakby dwie inne choroby o takiej samej nazwie. :)

Góra Góra

23 kwi 2018, o 15:09

domownik

C25 większość tych ludzi ma już znacznie mniejsze skrzywienie, bo jak widać na zdjęciu zrobili im operację. Nie które tam wyglądały chyba gorzej od mojego skrzywienia.

Damian25 no racja :) jednak przy moim 90 stopni i 80 stopni ( jakoś tak ) to nawet żyć idzie, tylko człowiek się szybciej męczy. Chociaż już to jest lepiej z oddychaniem a i sylwetka znacznie się polepszyła.

Góra Góra

23 kwi 2018, o 16:23

domownik

Damian25 no racja :) jednak przy moim 90 stopni i 80 stopni ( jakoś tak ) to nawet żyć idzie, tylko człowiek się szybciej męczy. Chociaż już to jest lepiej z oddychaniem a i sylwetka znacznie się polepszyła.[/quote]

Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem, że przy takim skrzywieniu ćwiczysz tak ostro :) . Nie masz dużych dolegliwości bólowych? Nie robiłeś operacji?

Góra Góra

23 kwi 2018, o 19:39

domownik

Damian25 większe mam przy dłuższym staniu na nogach :) To CUD że nigdy się nie połamałem całkowicie, jak sobie wspomnę te moje treningi :DD oprócz stłuczeń mięśni, nic mi się nie stało ( odpukać ) teraz staram się zrobić rozgrzewkę a kiedyś jechałem na siłowni czy w domu bez rozgrzewki. Siłownia to taki epizod w sumie systematycznie dawno temu 2/3 miesiąca. Ogólnie to już lata ćwiczę ale tak ostro to dopiero w od tam tego roku. Co do operacji, to kiedyś się zastanawiałem nad nią, ale w końcu wypękałem :D

Góra Góra

27 kwi 2018, o 15:58

domownik

C25. Racji Ci nie odmówię, ale wybacz, jak ktoś ma widoczną skoliozę, to takie naukowe podejście mu nijak nie pomoże. Tak samo nie pomoże mu głębokie przeświadczenie, że jest krzywy, a więc brzydki i beznadziejny. Bo TAKIE PODEJŚCIE, złe mniemanie o sobie, akurat wpływa na to, jak widzą Cię inni.

Forum jest nie tylko od wymiany konkretnej, dowiedzionej naukowo wiedzy, ale też od tego, by sobie pomóc.

A przytaczanie nauki to jak powiedzenie osobie szukającej pomocy: "słuchaj, przepraszam Cię, nauka dowiodła, że nie ma dla Ciebie ratunku, będziesz sam do końca życia, wybacz no, tak to jest".

Ja jako 25-letnia kobieta do autora tematu stanowczo mówię: tak, masz szansę. Skoliozy nie schowasz do kieszeni i nie możesz pozwolić, by przekreśliła resztę Twojego życia.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

28 kwi 2018, o 16:33

domownik

skoliozabeznoza napisał(a):
C25. Racji Ci nie odmówię, ale wybacz, jak ktoś ma widoczną skoliozę, to takie naukowe podejście mu nijak nie pomoże. Tak samo nie pomoże mu głębokie przeświadczenie, że jest krzywy, a więc brzydki i beznadziejny. Bo TAKIE PODEJŚCIE, złe mniemanie o sobie, akurat wpływa na to, jak widzą Cię inni.

Forum jest nie tylko od wymiany konkretnej, dowiedzionej naukowo wiedzy, ale też od tego, by sobie pomóc.

A przytaczanie nauki to jak powiedzenie osobie szukającej pomocy: "słuchaj, przepraszam Cię, nauka dowiodła, że nie ma dla Ciebie ratunku, będziesz sam do końca życia, wybacz no, tak to jest".

Ja jako 25-letnia kobieta do autora tematu stanowczo mówię: tak, masz szansę. Skoliozy nie schowasz do kieszeni i nie możesz pozwolić, by przekreśliła resztę Twojego życia.

Skąd wiesz że świadomość tego że jest się nieatrakcyjnym dla płci przeciwnej wpływa na to jak ta płeć widzi taką osobę. Przecież inni ludzie nie siedzą w głowie takiej osoby i nie wiedzą jakie ma myśli, a nawet jeśli by tak było to niby w jaki sposób miałoby to wpływać na atrakcyjność takiej osoby w oczach płci przeciwnej? Możesz to wytłumaczyć i napisać czy jest jakiś autor badań na ten temat który coś o tym napisał, bo chętnie poczytam?

Dobrze że autor wątku jest mężczyzną. Ja też twierdzę że może znajdzie kogoś do pary, jeśli trafi na kogoś komu to nie będzie przeszkadzało. Jeśli autor byłby kobietą, to byłaby już dużo gorsza sprawa.

Z tym przekreślaniem życia, to wybacz, ale jeśli ktoś chciałby pracować zawodowo jako aktor, albo piosenkarz itp. i być opłacanym tak samo dobrze jak inni pracujący w tym zawodzie to wybacz ale mówienie komuś że np. nie możesz pozwolić by skolioza przekreśliła twoje marzenia o byciu dobrze zarabiającym piosenkarzem czy aktorem jest co najmniej dziwne.

Wystarczy zainteresować się kierunkami studiów wokalno-aktorskich a dowiecie się że wymagana jest na tych studiach sprawność fizyczna. Być może w Ameryce jest trochę inaczej, gdyż są niepełnosprawni aktorzy, ale my żyjemy w Polsce.

Oprócz tego jeśli ktoś chce być piosenkarzem i zawodowo śpiewać i zarabiać na tym to jeśli ma znaczną skoliozę która zniszczyła mu układ oddechowy, to raczej ciężko takiej osobie będzie zawodowo śpiewać. Koncerty trwają długo, to nie jest zaśpiewanie kilkuminutowej piosenki. Zresztą możecie sobie zobaczyć ile trwa koncert dowolnie wybranego zespołu żeby się o tym przekonać.

Mnie przez wiele lat wciskano kit że wygląd nie ma znaczenia, co nie spowodowało że inni ludzie tak uważali np. potencjalni kandydaci na partnera.

Droga skoliozabeznozo, czy możesz zagwarantować że wszystkie osoby ze skoliozą na świecie, znajdą osoby które uznają je za atrakcyjne i zechcą się z nimi związać?

Nie sądzę żeby tak było. Nie można zmusić kogoś do tego aby uważał daną osobę za atrakcyjną, więc nie da się "nie pozwolić" aby np. mężczyźnie nie przeszkadzał taki a nie inny wygląd kobiety. To jest taki zabieg psychologiczny z tym mówieniem tak do takich osób ("nie możesz pozwolić na to"), żeby czuły się winne temu że ludzie są jacy są: że oceniają po wyglądzie.

Ja do autora wątku piszę, że nie jest wykluczone że znajdziesz osobę dla której taki a nie inny wygląd będzie miał mniejsze znaczenie niż twoje inne cechy, gdyż kobiety są inne od mężczyzn. Z tego co mi wiadomo panowie z natury są wzrokowcami i to żeby partnerka im się podobała jest dla nich bardzo, ale to bardzo ważne.

Pozdrawiam

Góra Góra

2 maja 2018, o 06:58

domownik

:) Osoba, która chce uzyskać odpowiedź na pytanie, czy ze skoliozą ma szansę na bliskość - zamiast ślęczeć w internecie bądź grzebać w artykułach, niech wyjdzie do ludzi i się przekona!

Można przebadać 500, 5000, a niech i milion osób, i wszystkie te mogą mieć takie samo zdanie, a milion pierwsza - inne. Życie pisze przeróżne scenariusze.

Drogi C25, nikomu nie można zagwarantować znalezienia partnera, czy ma skoliozę, czy nie.

Poza tym, cóż to w ogóle za porównanie, wybór kariery a znalezienie partnera.

Ach, i co do tego, że nastawienie nie ma żadnego znaczenia - nie zgodzę się. Weźmy przykład grubych kobiet. Są takie, które są grube, a mimo tego dbają o siebie, malują się, ładnie się ubierają - i się podobają innym. Ciekawe, czy byłoby tak samo, gdyby nie chciało im się myć włosów, nałożyć makijażu i przyodziałyby powyciągane łachy, i w przestrachu przemykały jak cień, bo są grube.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]