Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ćwiczenia w ciąży - fizjoterapia - Warszawa ... ???

» PROBLEMY » Sprawy intymne

Zaloguj | Zarejestruj

21 wrz 2016, o 10:16

świeżak

Cześć dziewczyny,
czy z własnych doświadczeń możecie polecić jakieś zestawy ćwiczeń do wykonywania w ciąży przy dużej (ok. 45 st.) skoliozie piersiowej? W necie można znaleźć filmiki, ale z ćwiczeniami ogólnymi dla kobiet w ciąży, a w tym wypadku mogą się różnić. A może któraś z Was może polecić dobrego fizjoterapeutę w Warszawie, z którym warto popracować?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

25 wrz 2016, o 10:16

domownik

Ewelina,
Dobrze zauważyłaś, że zalecenia dot. ćwiczeń w czasie ciąży są róże i zależne od problemu pacjentki. Dlatego odradzam korzystanie z internetowych instruktarzy. One są takie same dla wszystkich i dlatego są nieprzydatne a czasem wręcz szkodliwe. Szczególnie gdy przyszła mama ma asymetrię w obrębie tułowia. Celowo nie piszę o kręgosłupie, ponieważ jest on tylko jednym z elementów ulegającym skrzywieniu i nie jedynym.

W Twoim przypadku zalecałbym faktycznie zgłoszenie się do fizjoterapeutki specjalizującej sie w tematyce ginekologicznej. Namiar na taką terapeutkę w Warszawie, prześlę na Twoją skrzynkę.

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

19 sty 2019, o 18:55

świeżak

Cześć, ja również poproszę o przesłanie kontaktu do tej fizjoterapeutki :) niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży i chciałabym bezpiecznie dla siebie i dziecka zadbać o swój kręgosłup.

Góra Góra

20 sty 2019, o 12:29

domownik

KropkaM,
Wysłąłem info. na PW.
Powodzenia !!

Fizkom

Góra Góra

22 sty 2019, o 17:18

świeżak

Fizkom, bardzo dziękuję, odezwę się do niej. To moja pierwsza ciąża i jestem przerażona, nie chcę po porodzie nie móc nawet podnieść mojego dziecka.
Do tej pory nie miałam problemów bólowych, chodzę regularnie na aikido, ale przez ostatni miesiąc codziennie czułam się wieczorem na tyle źle, że nie chodziłam. Ostatnio podniosłam kilka razy roczne dziecko do góry i wieczorem kręgosłup odmówił posłuszeństwa.
Dzisiaj wracam na zajęcia z aikido i mam nadzieję, że to pomoże.

Góra Góra

23 sty 2019, o 19:29

domownik

KropkaM,
Prawidłowa i ukierunkowana na problem terapia jest bardzo pomocna w przypadku planowanej ciąży jak również w czasie jej trwania. Dobry ruch z Twojej strony .....

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]