Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - film Szpital dzieciątka Jezus i inne filmiki z operacji

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Filmy

Zaloguj | Zarejestruj

22 sie 2010, o 12:16

House
House

na wstępie przepraszam za jakość bardzo bardzo ciężko się to ogląda ale zauważone w ostatniej chwili i nagrywane telefonem komórkowym.
Może jednak ktoś sobie oglądnie .
zapraszam do oglądania

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

22 sie 2010, o 13:04

domownik

Niestety, drugi film jest usunięty (widnieje informacja, że był zbyt długi)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 sie 2010, o 14:10

House
House

moi już poprawione, teraz działa

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

22 sie 2010, o 19:03

domownik

Boże zwyłam sie jak bóbr , realistycznie pokazane a nie jak na tych fimikach z youtube przedstawione jako piekna opowiesc , wiem ze czlowiek jak musi to wszystko przetrzyma , ale jakoś pękłam oglądajac szczegolnie ten 3film , jak pomyśle , ze byc moze bede musiala przez to przejśc to jestem chora....
niedawno pisałam do ika z pytanie jaki jest bol po operacji-no to po obejrzeniu tego filmu juz wiem jaki jest.....
Naprawde dziewczyny , ktore juz przez to przeszly wielki szacunek dla was naprawde , a za dziewczyny , ktore w najblizszym czasie beda mialy zabieg bardzo mocno trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!
a jeszcze taka myśl , ta dziwczyna na tym filmie 3 , ktoras byla tuz po operacji nie wygladala na strasznie cierpiaca , w przeciwieństwie do tej ktora sie kladła ale to chyba tak jest ze zaraz po dziala morfina a gorzej jest jak juz trzeba sie zaczac poruszac -wstac usiasc , chodzic.....
pozdrawiam:)

Góra Góra

23 sie 2010, o 10:57

domownik

film naprawdę łapię za serce

Góra Góra

23 sie 2010, o 11:12

domownik

a ja znalazłam taki filmik z operacji - tak to wygląda w stanach

Góra Góra

23 sie 2010, o 11:22

domownik

skolio_girl napisał(a):
a ja znalazłam taki filmik z operacji - tak to wygląda w stanach

Takich filmów jest bardzo dużo na youtube - wystarczy wpisać "scoliosis surgery" w okno przeglądarki... kiedyś poświęciłam cały dzień, żeby je oglądnąć - ciekawych rzeczy można się z nich dowiedzieć. Oczywiście, widać wyraźne dysproporcje między poziomem leczenia za granicą (wygląd pokoi, wyposażenie sal operacyjnych, itp), a opieką medyczną w Polsce. Tylko zaangażowanie lekarzy jest takie samo :)

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

23 sie 2010, o 21:16

domownik

Super ten program leciał w niedzielę niestety nie miałam jak oglądnąć.... bardzo dziękuję za link

p.s witam wszystkich na forum

Góra Góra

24 sie 2010, o 00:30

domownik

oglądałam kilka tygodni temu odcinek gdzie ta pierwsza dziewczyna była przed operacją potem chciałam oglądać ale zawsze było coś innego ...nawet kiedyś do 3 w nocy nie spałam a tu nie było...a teraz w niedziele był ale już ta druga dziewczyna była po operacji...ehhe nie ma to jak telewizja.....cieszę się że tutaj jest więcej wiadomości...

Jeśli chodzi o ból to BAJECZKA masz racje że o wiele gorzej jest jak się człowiek zaczyna ruszać .
Bo jak się leży to nie ma co boleć tym bardziej że dają te wszystkie leki....
Przypomniało mi się jak ja pierwszy raz usiadłam jaką karuzelę fajną miałam :lol:

Ból jest ale jak to przysłowie mówi nie taki diabeł straszny jak go malują...Więc trzeba być silnym i cierpliwym a wszystko się przetrwa.

Góra Góra

24 sie 2010, o 14:14

domownik

Ja miałam na sali dziewczynę, która po operacji parę dni musiała leżeć, a później wstała. I jak te parę dni leżała, to dosłownie wyła z bólu od rana do nocy. Cały czas płakała z bólu, nawet mówiła do swojej matki, żeby jej przyniosła strychninę (czytaj: trutkę na szczury), a nawet lekarza pytała czy może podadzą jej pawulon (czy jak to się pisze), bo ona nie wytrzyma z bólu i przez to nie chce żyć. Nawet przyprowadzono do niej psychiatrę, ale mało to dało. I sama widziałam jak nieraz lekarz kazał jej podać naraz 2 Morfiny, zastrzyk z Tramalu, zastrzyk z Ketonalu i zastrzyk na uspokojenie i ona dalej wyła z bólu i mówiła, że leki jej nie pomagają. A jak wreszcie wstała, to w ogóle nie płakała, uspokoiła się, można było z nią pogadać itp., dostawała normalne dawki leków i było ok. Jak później ją dopytywałam czy ona naprawdę miała taki ból czy może robiła to na pokaz, to mówiła, że naprawdę ją tak bolało. Więc wiecie, może być też na odwrót-jak ktoś leży plackiem w łóżku, to ma silne bóle, a jak trochę pochodzi, a trochę poleży, to mniej go boli

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

24 sie 2010, o 21:41

domownik

Ishtar cos prawdy jest w tej historii o dziewczynie. Sama mialam podobną sytuacje. Po pierwszej operacji nie potrafili mnie spionizowac z powodu okropnego bólu, zawrotów glowy, itd. Zostawiono mnie więc jeszcze jedną dobe w pozycji leżącej. Bolało jak cholera szczególnie w odcinku lędźwiowym. Po pionizacji ten najwiekszy ból ustał. Mysle, ze to kwestia zmiany pozycji ułożenia kręgosłupa. Nawet pry zdrowym kregosłupie leżenie plackiem 48 godzinne jest cięzkie. Nauczyło mnie to jednego - pomimo, ze wydaje nam sie , ze nie porafimy wstać - radzę jednak próbować ile sił. Potem gdy ból się nasilal sama wstawałam, przeszłam zawsze parę metrów i kładłam sie z powrotem. Mi własnie to pomagało przezyc ciężkie chwle.

Góra Góra

27 sie 2010, o 11:54

mgr. fizjoterapii

filmik naprawdę wzrusza nawet mimo fatalnej jakości, super adminie że to wyłapałeś i wrzuciłeś.

Góra Góra

2 wrz 2010, o 11:58

domownik

w sumie to nie jest takie straszne jak się przechodzi przez to na własnej skórze :)
ja miałam już 3 zabiegi, za każdym razem bolało podobnie , ale z dnia na dzień ból był mniejszy, oczywiście leki przeciwbólowe robią swoje.
pamiętam jak bałam się pierwszej pionizacji :D i jakie było moje zdziwienie jak na stojąco o wiele mniej bolało;P
i po każdej operacji chciałam jak najszybciej wstać :D i pochodzić:)
a tuż po wybudzeniu owszem boli jak cholera ale to się czuje jak przez mgłę i co chwile zasypia, ja nie kontaktowałam zbytnio wtedy :D , powiedziałam coś że 'pociag mnie przejechał' czy coś w tym stylu a potem zdołalam napisać kilka smsów do rodzinki że żyję i że boli (bo wygonili ich bo i tak spałam)

Góra Góra

2 wrz 2010, o 12:23

domownik

Dotti a w lublinie byłas operowana czy w poniatowej?????? kłapeć cie operowal????ile masz lat, a we wrzesniu co jeszcze beda ci robic w trakcie operacji , bo wynik -stopnie masz juz ładnie naprostowane??????? pozdrawiam:)

Góra Góra

2 wrz 2010, o 14:30

domownik

BAJECZKA napisał(a):
Dotti a w lublinie byłas operowana czy w poniatowej?????? kłapeć cie operowal????ile masz lat, a we wrzesniu co jeszcze beda ci robic w trakcie operacji , bo wynik -stopnie masz juz ładnie naprostowane??????? pozdrawiam:)

W Lublinie i operował Kłapeć.
Lat mam teraz 20 :) a przed pierwszą operacją miałam prawie 19.
Resztę odpisałam Ci na emaila :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]