Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - wakacje z fedem

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

16 cze 2016, o 16:12

domownik

Witam,
Możliwe że był juz taki wątek, jednak nie mogę go znaleźć więć postanowiłam napisać jeszcze raz. Od pół roku zdecydowałam się na terapie metodą FED mimo 20 lat. Słyszałam, że niektóre ośrodki organizują turnusy/obozy na których prowadzone są sesje FEDem oraz inna rehabilitacja dla osób ze skoliozą. Szukam takiego ośrodka jednak nie mogę znaleźć, a jak już znajdę to widzę same oferty dla dzieci. Dlatego mam do Was pytanie. Czy wiecie może kto organizuje takie obozy/turnusy, ale dla dorosłych? Najlepiej nad mozem, choć nie jest to warunek konieczny.

Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

16 cze 2016, o 18:23

domownik

O, matko :pinch: ... powodzenia życzę

Góra Góra

16 cze 2016, o 18:32

świeżak

Ja też się nad tym kiedyś zastanawiałam i rozmawiałam z moim ortopedą o tym ( kiedyś posiadali u siebie taką maszynę) to zostało mi to odradzone, bo to chyba nie jest zbytnio zdrowe, ale dokładnie nie pamiętam :dontgetit: Więc przed tym porozmawiaj lepiej ze swoim ortopedą i omów tą kwestie, jeśli ci to zaleci to powinnaś dostać jakieś namiary na odpowiedni ośrodek

Góra Góra

16 cze 2016, o 19:37

domownik

Jeżeli chodzi o jakieś ośrodki, to może spróbuj tutaj: http://gozdroj.pl/home/leczenie-skolioz-metoda-fed/

A jeżeli chodzi o ortopedów, to raczej nie ich ,,działka". Jeśli ktos chce pytać o rzeczy typu rehabilitacja, to lepiej pogadać z lekarzem rehabilitacji medycznej albo z lekarzem specjalistą balneologii i medycyny fizykalnej. Ortopedzi raczej nie siedzą w rehabilitacji-ortopeda jest głównie od robienia operacji. Taki ortopeda moze najwyżej powiedzieć czy są wskazania medyczne do robienia operacji, jaką metodą operować itp. Znam ortopedów, którzy maja podejście na zasadzie ,,nie chodzić na rehabilitację, nie nosić gorsetów, zero sportów, tylko czekać aż skolioza rozwinie się do takiego stopnia, żeby pacjent nadawał się na operację kręgosłupa". Ja sama jeździłam kiedyś do Warszawy do lekarza, ktory twierdził, że rehabilitacja to głupota, żeby nie uprawiać sportów itp. Ja miałam zakaz sportów. Ortopedzi raczej sceptycznie podchodzą do rehabilitacji. A przecież część osób ma prosty kręgosłup dzięki rehabilitacji i nie trafili pod nóż. Oczywiście rehabilitacja nie wyleczy każdego, ale chyba lepiej spróbować. Jak ktoś będzie leżał na kanapie i nic nie zrobi, to później będą gadki na zasadzie ,,a co by było gdyby" czy ,,a może rehabilitacja pomogłaby, a ja nawet nie spróbowałam". Dlatego lepiej poszukać lekarza, ktory specjalizuje się w rehabilitacji. Ortopedzi czasem nawet nie wiedzą nic o rehabilitacji, bo to nie ich działka.

Góra Góra

19 cze 2016, o 18:05

domownik

Ciekawy pomysł daj znać co i jak bedzie sie działo :)

Ciekawe w tym linku co dała Alicja jest przykład osoby 22 lata , ktora miała podobne skrzywienie do mnie ( ja mam 21lat) i praktycznie wyprostowanie skoliozy. Interesujace

Góra Góra

7 lip 2016, o 21:54

świeżak

Witam

Proponuje dzwonić bo strony są rzadko update'owane
http://mediprofit.pl/pl/liste_osrodkow_ ... etoda_fed/

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]