Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FED Metoda (Dynamic and Tridimensional Therapy of Scoliosis)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

26 kwi 2011, o 11:01

domownik

W fedzie większy nacisk! im większy nacisk tym większe efekty! A są one bardzo widoczne po miesiącu :D wypukłości zmniejszone, poprawiona kifoza, łopatki na równej wysokości i o wiele mniej wystająca jedna z nich a przede wszystkim zmniejszona rotacja i kręgosłup wyraźnie bliżej środka, a to wielki sukces :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

26 kwi 2011, o 12:23

domownik

Jak to mawiają doświadczone panie, nie ważna wielkość ale jakość :P
Jak zobaczę to uwierzę, bo niezbyt te argumenty do mnie przemawiają.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 13:10

domownik

A czy w teraz wybiera się ktoś z Was do Zgorzelca/Żor na turnus?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

26 kwi 2011, o 13:50

domownik

nie w tym przypadku :) ale poczekamy, zobaczymy.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 15:59

świeżak

Witam. Zapisałam syna na Fed w Zgorzelcu i jest w tej chwili na liscie oczekujacych na listopad :( Poinformowano mnie równiez że dziecko nic nie płaci ale za to rodzic płaci 90 zł za dzień ( pobyt ma trwać miesiąc) i moja obecnosc jest obowiazkowa żebym tez nauczyła sie ćwiczyc z dzieckiem. Syn ma 17 lat i szczerze mówiąc bardzo mnie to zdziwilo że musze tam byc tak długo bo trudno będzie o wolne z pracy na m-c i jeszcze taki koszt :( Ktoś na ten temat coś wie?

Góra Góra

26 kwi 2011, o 18:02

domownik

AgnieszkaK, to w ramach NFZ będzie realizowana rehabilitacja syna?

Góra Góra

26 kwi 2011, o 18:40

domownik

Nie macie wrażenia że ta metoda to troszkę nastawione na zdzieranie z kasy z nas?

Czy może się ktoś po tych turnusach wypowiedzieć obiektywnie jak efekty?

Góra Góra

26 kwi 2011, o 18:42

domownik

jak ja bylam, to rodzic placil 50 zl na dzien, widocznie stawka wzrosla, ale profesor powiedzial ze jest nadzieja, ze rodzic w ogole nie bedzie musial placic, ale to tylko mozliwosc. a i nie kazdy byl z rodzicem, byli tez z rodzenstwem, albo wujkami itp. nawet czasem byli pod opieka rodzica innej kolezanki z turnusu, np ja. ale wiadomo, ze rodzic tez musi byc przez jaki czas bo powinien widziec to co sie dzieje i poznac cwiczenia aby potem z dzieckiem codziennie w domu cwiczyc.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 18:44

domownik

zmniejsza sie rotacja, kregoslup blizej srodka, garbiki mniej widoczne, a to dopiero miesiac.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 18:58

świeżak

Uszatek napisał(a):
AgnieszkaK, to w ramach NFZ będzie realizowana rehabilitacja syna?

tak w ramach NFZ
To stawkę za dzień nieźle podnieśli ! ćwiczeń może rodzic nauczyć się powiedzmy w tydzień, moim zdaniem m-c to lekka przesada, zwyczajne wyciąganie kasy.

skoliozaa, ale jak to wygląda potem? m-c jesteś w zgorzelcu, potem ćwiczenia w domu i za jakiś czas znów tam jedziesz na m-c?

Góra Góra

26 kwi 2011, o 19:04

domownik

mysle, ze chodzi tez o opieke. i o bycie w maszynie, bo czesto sie w niej slabnie, wiec rodzic musi kontrolowac sytuacje. nie zatrudnili wychowawcow wiec sciagaja rodzicow lub kogos w zastepstwo rodzicow, chociaz nie pilnuja tego, bo nikt nawet o tym nie wiedzial ze jestem pod opieka kogos innego. rodzice ustalaja to miedzy soba, tylko na poczatek i koniec lepiej zeby rodzic byl. tak, 4 miesiace przyjezdzam znow na miesiac.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 19:07

domownik

To właściwie za co płacisz? z patrzenie jak syn ćwiczy? za naukę ćwiczeń?
Toż NFZ płaci za rehabilitację. Chyba że mieszkasz w hotelu ośrodka i płacisz za nocleg 90 zł

Góra Góra

26 kwi 2011, o 19:09

domownik

Ale jaja i jeszcze się w maszynie słabnie :P
Co to za ustrojstwo????

Góra Góra

26 kwi 2011, o 19:33

domownik

ktoś tutaj chce bardzo zniechęcić do maszyny FED. nie kazdy slabnie, slabnie sie na poczatku, to chyba normalne skoro wystepuje ucisk. nie kazdy jest do tego od razu przygotowany. sa tez inne czynniki, np miesiaczka czy po prostu slaby organizm. a maszyna kosztuje ponad 100 tys zl wiec jakos to trzeba splacic, a szpital tez cos z tego musi miec. mozliwe ze nie bedzie 90 zł, moze cofnie sie do 50, nie wiem, a moze wcale nie trzeba bedzie placic, zalezy co NFZ zrobi, bo to on podwyzsza ceny. placi sie za nocleg i wyzywienie, a w hotelach w zgorzelcu ceny sa smiesznie wysokie, bo wypatrzylam.

Góra Góra

26 kwi 2011, o 19:35

domownik

ustrojstwo, ktore ratuje przed operacja? sprzecznosc

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]