Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FED Metoda (Dynamic and Tridimensional Therapy of Scoliosis)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

3 kwi 2011, o 18:56

świeżak

http://www.skolioza-stop.pl/ zerknijcie sobie na ta stronke :)
Ja juz zaczełam turnus w Żorach od 1 kwietnia i jak narazie super tylko mnie troszke plecki bola bo sie prostuja :D turnus koncze 21-ego kwietnia natomiast zdjecie Rtg bede robic poczatkiem maja. Napewno dam Wam znać jakie sa rezultaty :)
Pozdrawiam :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

4 kwi 2011, o 11:09

świeżak

Hej Marzena!

Ja mam tam przyjechać w poniedziałek 11-ego na razie tylko na tydzień bo chce zobaczyć co to w ogóle jest i na czym polega. Napisz jak wygląda Twój dzień rehabilitacji i ile masz stopni. Trochę się denerwuje tym wyjazdem.

Góra Góra

11 kwi 2011, o 11:08

domownik

jestem w zgorzelcu, leci trzeci tydzien. jesli ktokolwiek mialby jakies pytania to piszcie ;)

Góra Góra

11 kwi 2011, o 11:49

domownik

skoliozaa napisał(a):
jestem w zgorzelcu, leci trzeci tydzien. jesli ktokolwiek mialby jakies pytania to piszcie ;)

Hej, jak możesz opisz wszystko od początku jak to wygląda cały dzień od przyjęcia po rehabilitację.

Góra Góra

11 kwi 2011, o 13:51

świeżak

No i jestem w Żorach na FEDzie pierwszy dzień, pierwszy zabieg czuję się ok zobaczymy co będzie dalej :)

Góra Góra

12 kwi 2011, o 15:36

domownik

no wiec po znalezieniu numeru umowilam sie na turnus, rodzice wyslali moje zdjecie i skierowanie od ortopedy. przyjedzie szybciutko, od razu poszlam na badania, trwaly ok 30 minut. po osrodku oprowadzaja rehabilitanci, bo na poczatku mozna sie pogubic ;) pierwszy dzien do konca mialam wolny i moglam sie rozpakowac i poznac okolice. bylo mi latwiej bo mam u boku przyjaciolke i wzajemnie sie wspieramy :) kazdy jest zapisany do innej grupy na rozne godziny, cwiczenia z maszyna sa dwa rayz dziennie. ja akurat mam na 9:30 i 14:30 czyli grupa 2 i to wg mnie jest najlepszy czas. cwiczenia trwaja 2 godziny, to sa: zajecia z rehabilitantem, maszyna 25 minut i elektrostymulacja 30 minut. maszyna nie jest najgorsze, wraz ze wzrostem kilogramow odczuwa sie wiekszy dyskomfort ale mozna sie przyzwyczaic, niektorzy maja juz 100 kg, w sumie wiekszosc :) na dosc malej sali panuje naprawde fajna mila atmosfera, ludzie sa mili, nie ma sie czego obawiac, i widze pierwsze efekty!

Góra Góra

12 kwi 2011, o 15:37

domownik

a i jeszcze sa trzy grupy na basen z rehabilitantem po pol godziny dziennie :)

Góra Góra

14 kwi 2011, o 15:14

świeżak

l

Ostatnio edytowano 14 kwi 2011, o 17:59 przez Izabela93, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

14 kwi 2011, o 16:17

domownik

Izabela93 jaja sobie robisz? cały temat jest szczegółowy o fed, piszą dziewczyny które już biorą tam zabiegi a twoje pytania... ech
nie chce ci się kliknąć i poczytać?

Góra Góra

14 kwi 2011, o 17:18

domownik

Mnie zastanawia fakt, jeśli ta metoda taka cud , dlaczego tylko głównie w google figurują pod wpisem Fed polskie stronki i nasze forum?
Czytałam książkę tą co polecaliście dużo tam niejasności wynika że nie było badań na ludziach ale na królikach i to w latach 80!!!

Na anglojęzycznych forach o tym cisza czy to nie aby kolejna metoda cud na wyssanie z nas ostatniego gorsza? :roll: :x

obym się nie myliła. :!:

Góra Góra

14 kwi 2011, o 21:55

domownik

Witam skoliotyków. Zastanawiam się jaka jest różnica między FED a Scoliosis-stop? Według mnie działanie takie samo. Czy skuteczne? mam duże wątpliwości. Chętnie dowiem się więcej od osób które korzystały z metody FED.

Góra Góra

23 kwi 2011, o 15:31

domownik

poznalam dziewczyne ktora leczy sie metoda fed od ponad roku. efekt? ponad 20 stopni mniej. po prostu trzeba byc solidnym i stosowac sie do zalecen. a ogladalam juz wczesniej ta maszyne "delfin" i rowniez korzystalam z fedu w ostatnim miesiacu i mysle ze dzialanie tej pierwszej w porownaniu do drugiej jest smieszne. fed jest bardziej precyzyjny. jest w nim elongacja i wg mnie nie mozna tych maszyn porownac. ale to tylko moje zdanie.

Góra Góra

24 kwi 2011, o 17:28

domownik

korzystalam z fedu w ostatnim miesiacu i mysle ze dzialanie tej pierwszej w porownaniu do drugiej jest smieszne.

Jak mniemam efekty terapii są rewelacyjne.

fed jest bardziej precyzyjny. jest w nim elongacja i wg mnie nie mozna tych maszyn porownac. ale to tylko moje zdanie.[/quote]

Czyż w w urządzeniu delfin elongacji brak? No cóż precyzja zależy od osoby ustawiającej urządzenie.

Góra Góra

25 kwi 2011, o 17:16

domownik

w maszynie fed stoi sie zapietym w kamizelce ktora jest przypieta do gornej czesci maszyny i wyciagana tak, ze stoi sie na palcach. watpie ze w delfinie jest taka sama elongacja. w fedzie nacisk jest ustawiany komputerowo, do 101 kg. i wiecej jest ramion podtrzymujacych.

Góra Góra

25 kwi 2011, o 18:26

domownik

Czyli właściwie zasady działania i jednej i drugiej są takie same. No może większa precyzja w maszynie Fed. Silniejsza elongacja akurat nie jest zbytnio przy leczeniu skoliozy wskazana. Należy pamiętać, że organizm tworząc skoliozę najczęściej spłyca fizjologiczne krzywizny kręgosłupa co akurat ma wpływ na szybszą progresję. W urządzenie typu Delfin rozciąganie następuje w bezpieczniejszej pozycji (koci grzbiet). Właściwie to nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej machinerii choć może gdybym zobaczył efekty terapii zdanie bym zmienił :P

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]