Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FED Metoda (Dynamic and Tridimensional Therapy of Scoliosis)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

21 lut 2011, o 16:06

domownik

Danusia napisał(a):
Dzień Dobry! Jestem tu nowa. Mam 14 letnią córke z MPD, skrzywienie 60 st. Mam pytanie, czy wiesz, czy w Żorach też leczą dzieci z MPD?
Pozdrawiam !

Myślę, że najlepiej zadzwonić do ośrodka w Żorach i się dowiedzieć:

Gabinet Rehabilitacji Leczniczej S.C.
e-mail:reharadosz@rehabilitacja.anv.pl

Wesoła 3
Żory
śląskie
Polska
44-240

Telefon: 032 4353766
Faks: 0324353766

kom:601467923 , 601516261

Informacje pochodzą z tej strony ( link podawany wcześniej, nie działa):
http://rehabilitacja.anv.pl/index.php?o ... e&Itemid=1

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

21 lut 2011, o 17:31

świeżak

Dziekuję za odpowiedź i namiary. Jutro bede tam dzwonić :)

Góra Góra

22 lut 2011, o 09:22

świeżak

Witam.Własnie do Was dołączyłam. Również interesuje mnie leczeniem FED. Jestem ciekawa, czy ktoś ma już zauważalne rezultaty takiego leczenia i ile ono trwało. Bardzo ucieszyłam się, że można się leczyć tą metodą w Żorach, to dla mnie znacznie bliżej niż do Zgorzelca.
Pozdrawiam

Góra Góra

11 mar 2011, o 22:32

świeżak

Witam was ponownie. Byłam 8 marca w zakopanem pani doktor wyliczyla u mnie skolioze 48 stopni i uznala ze skoro nie ma progresji od kilku lat i zakonczyl sie okres kostny to powiedziala ze lepiej nie operowac :D wiec pojechalam do Żor w sprawie metody Fed i powiem Wam mysle ze warto zainwestowac pieniazki w swoje zdrowie, od 1 kwietnia zaczynam jezdzic do zor na cwiczenia :) i naprawde wierze w ta metode mam nadzieje ze i Was zaraze moim optymizmem :) pierwszy raz stojac ( w maszynie Fed) poczułam jak mi sie kregosłup prostuje. Metoda ta sie sklada z cwiczen oraz z cwiczen w tym pieknym wechikule ktory prostuje.
Pozdrawiam :)

Góra Góra

14 mar 2011, o 17:20

domownik

Z kolei takie informacje usłyszałem ja:

Dwa ośrodki stosują FED, Zgorzelec i Żory

Wizyty indywidualne - 200zł / 90min
Wizyty w grupach trzyosobowych – 120zł / 90min

Cała reszta w zależności od zapotrzebowania ustalana indywidualnie.

Co ciekawe, prowadzonej tą metodą pacjentce (18lat) na czterotygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Hiszpanii udało się zmniejszyć kąt skrzywienia z 50* (pięćdziesięciu) do 8* (ośmiu) stopni, przy zachowaniu dodatkowego leczenia gorsetem.

Góra Góra

15 mar 2011, o 23:15

domownik

Witam i jak tam leczycie się tą metodą ? Jeżeli tak są jakieś efekty ? Cena trochę przeraża 4 tysiące zł za obóz .

Góra Góra

16 mar 2011, o 20:24

świeżak

nie 4 tys w zaleznosci jak kto jest zdolny finansowo, ja akurat bede leczyc sie od 1 kwietnia wiec napewno dam znac jakie sa efekty :) i moje leczenie bedzie wygladac nastepujaco raz dziennie od pn do sb przez caly miesiac i place 2 tys wiec polowe mniej a tez mam nadzieje beda ze efekty moze troszke mniejsze natomiast nie moge sie juz doczekac :) a turnus tym sie rozni od tego leczenia co ja bede miala ze w turnusie cwiczy sie 2x dziennie po 90 min ja bede cwiczyc raz dziennie 90min oraz dodatkowe cwiczenia wspomagajace skutecznosc metody w domu :) pozdrawiam

Góra Góra

20 mar 2011, o 14:02

domownik

A my przecież mamy TO: http: //www.orto-med.com.pl/skuteczne_leczenie_skolioz_metoda_pressio,s5.html
Widziałem całkiem interesujące efekty.

Góra Góra

20 mar 2011, o 14:51

świeżak

zbyszek napisał(a):
A my przecież mamy TO: http: //www.orto-med.com.pl/skuteczne_leczenie_skolioz_metoda_pressio,s5.html

z całym szacunkiem Panie Zbyszku ale Pressio przy FED to jak maluch przy mercedesie .

Góra Góra

20 mar 2011, o 16:41

domownik

Michał-dużo zależy też od tego na co kogo stać. Jednego stać, żeby dać przykładowo 4 tysiące zł miesięcznie za tą metodę FED, a inni mogą dać mniej albo nawet szukają czegoś na NFZ. Może to całe FED jest super w ogóle, ale wiem, że są tańsze metody jak np. PNF, które też przynoszą dobre rezultaty (są rehabilitanci biorący 50zł za 30 minut czy 80-100zł za 60 minut), przychodzi się do rehabilitanta 1 raz w tygodniu, czasem 2 razy w tygodniu, to tak czy siak wychodzi np. 500zł czy 800zł miesięcznie (w zależności czy się chodzi 1 raz w tygodniu czy 2 razy w tygodniu, czy ma się ćwiczenia 30 minut czy 60 minut), a na taki wydatek stać więcej ludzi niż na to całe FED. A czasem można załatwić to całe PNF na NFZ. A nawet jak skrzywienie bardzo się zmniejszy, to dalej trzeba powtarzać ćwiczenia, żeby skolioza się nie powiększała. Mam koleżankę z liceum, która skończyła fizjoterapię i wiele kursów, sama chodzę do niej na ćwiczenia, ona zajmuje się głównie skoliozami. Sama mi powiedziała, że jak w ciągu kilku miesięcy zmniejszyła ludziom skrzywienie z 40-50 stopni do np. 10-15 stopni głównie dzięki metodzie PNF, to ludzie dalej muszą ćwiczyć (zwłaszcza dzieci), żeby kręgosłup znowu się nie skrzywił. Więc ludzie co jakiś czas do niej chodzą, żeby dobrała im ćwiczenia i przypilnowała, żeby nauczyli się dobrze je robić. A później przychodzą, żeby ich obejrzała i zmodyfikowała niektóre ćwiczenia. A wiem, że jak jej pacjenci przychodzili do ortopedów prowadzących, to niektórzy byli zdziwieni, że ćwiczeniami można uzyskać taki efekt. A ogólnie taka metoda jest dużo tańsza niż to całe FED. Może ta nowa metoda jest super i w ogóle, ale nie wszyscy mają takie grube portfele, żeby sobie na to pozwolić. A są też inne metody, które są skuteczne

Góra Góra

20 mar 2011, o 17:38

domownik

smutna (puenta) to jest post o FED i proszę cię nie spamuj.

Góra Góra

20 mar 2011, o 19:27

domownik

mgr.michał napisał(a):
zbyszek napisał(a):

z całym szacunkiem Panie Zbyszku ale Pressio przy FED to jak maluch przy mercedesie .

Naturalnie że tak, niemniej i maluchem i mercedesem mozna przebyc drogę od punktu A do punktu B. Jest to jednak pewna pomoc w terapii :D

Góra Góra

21 mar 2011, o 19:17

domownik

i jak ktos byl juz na tej terapii FED? chodzi mi o osoby dorosle?

Góra Góra

28 mar 2011, o 20:05

domownik

to w końcu leczą osoby dorosłe? Dzwoniłam do Zgorzelca - tam tylko do lat 16-18. W Żorach leczą osoby dorosłe?

Góra Góra

28 mar 2011, o 21:13

domownik

W Żorach leczą osoby dorosłe.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]