Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FED Metoda (Dynamic and Tridimensional Therapy of Scoliosis)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

5 sty 2011, o 19:51

domownik

marzena87 napisał(a):
Wiec licząc z dojazdem stracjilam 150 zł, jak dla mnie to czysty MARKETING ehhhh :/ i znow zostałam ze skierowaniem do zakopanego na operacje. Acha bym zapomniala Pani doktor stwierdzila patrzac na moje zdjecia ze wyprostowało mi sie 4 stopnie, czyli mialam 42 a mam 38 stopni hehe nie wiem jak to mozliwe ale dla pewnosci 19 stycznia ide do mojego ortopedy i niech to sprawdzi. Pozdrawiam :)

Dzięki za info. to mnie zmartwiłaś :(
Szkoda, a co do kasy no to norma skasować pacjenta to primo!
Co do skrzywienia to pewnie nie umiała dobrze wyznaczyć kąta :lol:
Swoją droga masz ok.40 " to nie aż tak wiele, jesteś pewna że chcesz być operowana i to jeszcze w Zakopcu?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 sty 2011, o 14:10

świeżak

wiecie naprawde to panicznie boje sie operacji ale jezeli ma ona mi pomoc na przyszlosc to ja jestem za tylko zeby czegos nie zepsuli, szkoda ze z ta metoda nic nie wyszlo :( ja duzo zlego slyszlam o zakopcu ale to bylo pare lat temu natomiast rozmawialam z osobami ktore krotko sa po operacji i nie moge wzroku oderwac jak pisza ze jest rewelacyjnie, pamietajcie ze technika idzie do przodu, wszystko wokol nas sie zmienia wiec słuchajmy i czytajmy to co inni pisza ale nie wolno nam myslec ze z nami bedzie tak samo. Jak narazie wiem ze chce isc na operacje natomiast znajac mnie jak bede juz przed operacja bede chciala zwiac im ze stolu hehe no coz taka moja natura czas pokaze co bedzie, jak narazie konsultacje mam 8 marca (dzien kobiet :/ ) wiec jeszcze moze do dnia mojej operacji cos sie znow zmieni na lepsze co kazdemu z Was zycze z calego serca a przede wszystkim duzo zdrówka i optymizmu. Pozdrawiam.

Góra Góra

26 sty 2011, o 15:35

świeżak

sporo czasu zajęło mi aby trafić na ten wątek. Miałam nadzieje ze to będzie moja ostatnia deska ratunku jak obejrzałam wiadomości na Polsacie. I się rozczarowałam;/

Góra Góra

26 sty 2011, o 18:46

domownik

222667 niestety nie ty jedna się rozczarowałaś:(

Góra Góra

27 sty 2011, o 20:33

świeżak

hej dziewczyny dolaczam dowas do forum bo ja tez mam skolioze... ja wogule ja sie lecze juz od malego jak mialam z 9 lat to juz mialam 1 operacie ja juz leczylam sie w katowicach i zakopanym i nic nie pomoglo ..a ja juz mam 18 lt

Góra Góra

27 sty 2011, o 20:35

świeżak

moze wiecie cos otej maszyne w zgorzolcu jakie oni osoby lecza

jak cos to piszcie na gg 11989072

Góra Góra

9 lut 2011, o 19:09

domownik

czyli serio marketing, nie pomoze na skolioze ta metoda?

Góra Góra

11 lut 2011, o 11:14

domownik

Pomoże, jeśli ośrodek ma pełne techniczne wyposażenie. Nawiasem mówiąc, jeśli kręgosłup jest już usztywniony operacyjnie, to nie można jej stosować.

Góra Góra

12 lut 2011, o 21:48

świeżak

hejo. mnie chwycili na kase ale prawdopodobnie ma byc ten sprzet w czestochowie tyle ze za ok 2 lata. Jak ktos ma czas to niech czeka i sie stara o ta metode, ja napewno za osoby ktore beda sie leczyc ta metoda bede trzymala kciuki oby wam sie udało. A jezeli chodzi o Zgorzelec to tam trzeba miec skierowanie i lecza tylko i wyłącznie osoby do 18 r.ż. przykro mi ze sie rozczarowaliście ale wole napisac jak bylo ze wzgledu na to zebyscie nie tracili czasu. Pozdrawiam :)

Góra Góra

13 lut 2011, o 19:27

świeżak

Witam
Tą metodę od niedawna ma ośrodek w Żorach http://www.reharadosz.com/-
właśnie się wybieram na tą terapię jakie efekty to się okaże zaczynam we wtorek :)
Mam skoliozę od 6 roku życia teraz mam 29 lat i niestety lekarze zamiast mi pomóc to pogorszyli sprawę.. Niestety trzy lata temu kręgosłup zaczął mi strasznie dokuczać- boli mnie jak śpię , chodzę , siedzę . Dodatkowo okazało się że jeszcze mam dyskopatię i blokuje mi się staw biodrowy.
Lekarze kładli mnie na stół....
Szukałam pomocy jeździłam gdzie się tylko da i tak trafiłam właśnie do Pana Radosza. Jestem bardzo zadowolona .Nie wierzyłam że ćwiczenia, rehabilitacja mogą mi aż tak pomóc.
Niedawno zakupili tam właśnie sprzęt do stosowania metody FED. Byłam raz na tym urządzeniu na parę minut aby zobaczyć na czym to polega i czy chcę spróbować- zdecydowałam się.
Mogę z czystym sumieniem polecić ten ośrodek spotykam tam ludzi z całej polski. Ja sama dojeżdżam 60 km.
pozdrawiam

Góra Góra

14 lut 2011, o 15:21

domownik

a jaki masz stopien skrzywienia?

Góra Góra

14 lut 2011, o 20:18

domownik

na tej stronie jest jeszcze tam taki opisik
Cytuj:
Wieloletnie doświadczenia w stosowaniu metody prof. Sastre pokazują, że nawet bezoperacyjnie można doprowadzić do znacznego zmniejszenia deformacji a nawet jej całkowitej korekcji.
Stosując metodę FED prof. Sastre można bezoperacyjnie leczyć skoliozy nawet powyżej 25 stopni.
Metoda ta wprowadza całkiem nową jakość w pracy ze zniekształceniami kręgosłupa u dzieci i młodzieży.

Pracę nad swoją metodą profesor Sastre rozpoczął w latach 80. Prowadząc badania m.in.na królikach, u których wywoływał skoliozy, szukał skutecznych sposobów na przywrócenie prawidłowej geometrii kręgosłupa.

Po kilku latach pacy stworzył system ćwiczeń, który poprzez odpowiednie ustawienie ciała pacjenta i ruch - a przez to wpływanie na układ mięśniowy i kostny oraz prowokowanie odruchów mięśniowo - nerwowych - pozwala na niwelowanie zmian w układzie kręgów. Przez następne
kilkanaście lat prof. Sastre prowadził badania nad skutecznością metody, jednocześnie ją doskonaląc.
Rezultaty pracy przeszły nawet jego oczekiwania. Poprzez odpowiedni dobrane ćwiczenia, wykonywane wyizolowanych pozycjach, wymusza
się prostowanie kręgosłupa oraz jego kont rotację.

Pierwsze efekty widać już po kilku tygodniach ćwiczeń.
W leczeniu duże znaczenie ma „wiek kostny”.
Im niższy - tym lepiej.
Jednocześnie prof. Sastre pracował nad korygowaniem skrzywień powyżej 25 stopni.

Dotychczas panowało przekonanie, że takie zmiany można leczyć jedynie operacyjnie poprzez wstawianie metalowych prętów przykręcanych do kręgosłupa.
Pręty wprawdzie prostują kręgosłup, ale także usztywniają go – pacjent pomimo zatrzymania skrzywienia nigdy nie wracał już do pełnej sprawności.

Badania prowadzone w Barcelonie pokazały, że również praca z takimi zmianami może prowadzić do niemal pełnego wyleczenia. W rehabilitacji tak dużych zmian wykorzystywane jest specjalnie zaprojektowane do tego celu urządzenie „FED system”
/od słów . Fixation, Elongation, Derotation/, które w odpowiedni sposób rozciąga i naciska na kręgosłup i powoduje zmiany w układzie kostno - mięśniowym.
Początkowo urządzenie stanowiła rama z kilkoma wysięgnikami obecnie naciski ramion kontroluje komputer i dobiera do każdego pacjenta indywidualnie.

Ewelina to z niecierpliwością czekam co i jak ?
czy to na nfz? czy prywatnie jeśli tak jakie koszta?

Góra Góra

15 lut 2011, o 18:09

świeżak

niestety to nie refunduje NFZ (dorosłych na pewno nie a dzieci nie wiem)
Trzeba chodzić codziennie po 1,5 h - koszt jednej wizyty 150 zł-
Długość leczenia ustala się indywidualnie na konsultacji- minimum 2 tygodnie
Ja byłam już dwa razy i jestem pozytywnie nastawiona. Napiszę "po" jaki rezultat
Pozdrawiam

Góra Góra

19 lut 2011, o 17:57

świeżak

Ewelina, minęło już 9 dni, napisz coś, nie cierpliwie się

Góra Góra

21 lut 2011, o 14:42

świeżak

Dzień Dobry! Jestem tu nowa. Mam 14 letnią córke z MPD, skrzywienie 60 st. Mam pytanie, czy wiesz, czy w Żorach też leczą dzieci z MPD?
Pozdrawiam !
ewelina107 napisał(a):
Witam
Tą metodę od niedawna ma ośrodek w Żorach http://www.reharadosz.com/-
właśnie się wybieram na tą terapię jakie efekty to się okaże zaczynam we wtorek :)
Mam skoliozę od 6 roku życia teraz mam 29 lat i niestety lekarze zamiast mi pomóc to pogorszyli sprawę.. Niestety trzy lata temu kręgosłup zaczął mi strasznie dokuczać- boli mnie jak śpię , chodzę , siedzę . Dodatkowo okazało się że jeszcze mam dyskopatię i blokuje mi się staw biodrowy.
Lekarze kładli mnie na stół....
Szukałam pomocy jeździłam gdzie się tylko da i tak trafiłam właśnie do Pana Radosza. Jestem bardzo zadowolona .Nie wierzyłam że ćwiczenia, rehabilitacja mogą mi aż tak pomóc.
Niedawno zakupili tam właśnie sprzęt do stosowania metody FED. Byłam raz na tym urządzeniu na parę minut aby zobaczyć na czym to polega i czy chcę spróbować- zdecydowałam się.
Mogę z czystym sumieniem polecić ten ośrodek spotykam tam ludzi z całej polski. Ja sama dojeżdżam 60 km.
pozdrawiam

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]