» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Specjalne metody leczenia

Zaloguj | Zarejestruj

3 gru 2015, o 16:03

domownik

Witam, przeciwwskazaniami do metody FED są : infekcje, rany, gorączka, gruźlica kości, zaawansowana osteoporoza, wyraźne osteofity, ukryte złamania, metalowe implanty, usztywnienie kręgosłupa, ciąża, choroba nowotworowa, anoreksja, bulimia, anemia, niedociśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów w stanie ostrym, poważne zmiany w układzie sercowo-naczyniowym, krążeniowo-oddechowym oraz dyskopatia, ale wtedy gdy jest proktuzja krążka międzykręgowego oraz w stanie ostrym

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

3 gru 2015, o 16:07

domownik

Witam, niestety nie wiem dokładnie gdzie we Francji i Anglii znajdują się gabinety z Metodą Fed, ale proszę zapytać dystrybutora maszyn. W Polsce jest to firma Mediprofit z Ostrowca Św., być może oni pomogą w tym temacie. Pozdrawiam

Góra Góra

8 gru 2015, o 21:49

domownik

Załączam mój opis.
Rozumiem że chodziło o protruzje?
Czyli w moim przypadku jestem zdyskwalifikowany tak?

Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Załączniki:
2.jpg

Góra Góra

9 wrz 2016, o 11:48

domownik

Witam, przepraszając za przerwę w odpowiadaniu i nawiązując do ostatniego posta zamieszczonego w tym dziale odpowiadam na pytanie o dyskopatię i zabieg FED: nie wszystkie rozpoznane dyskopatie są przeciwwskazaniami do FED, ważny jest stopień zaawansowania oraz stan kondycyjny pleców (np. siła mięśni brzucha/mm pośladkowych - czynna stabilizacja odcinka LS) - to jest do ustalenia przy badaniu fizykalnym poprzez obserwację/testy. Na podstawie podanych badań wyłącznie, odradziłabym zabieg FED a skupiła się na (niedocenianych) ćwiczeniach dobranych przez fizjoterapeutę zwiększających stabilność odcinka lędźwiowego,

Pozdrawiam
FizjoFED

Góra Góra

9 wrz 2016, o 21:35

świeżak

Czy w tej terapii pacjent musi w pełni współpracować. Mój syn jest dzieckiem z upośledzeniem znacznym. Ale bardzo dużo rozumie i nauczony jest systematycznych ćwiczeń i pracy. rehabilitanci nie mają z nim problemów.

Góra Góra

12 wrz 2016, o 14:23

domownik

Przy założeniu że dziecko nie ma przeciwwskazań od fizycznej strony zdrowia urządzenie FED można zastosować pod warunkiem że pacjent jest w stanie wytrzymać 30 min w wymuszonej (ustabilizowanej) postawie i jednocześnie dać informację zwrotną jeśli chodzi o siłę nacisku i ewentualny dyskomfort/dolegliwości.

Góra Góra

18 paź 2016, o 14:12

świeżak

Dzień dobry

Bardzo proszę o info, czy metoda może być stosowana także w przypadku niewielkiej skoliozy - potencjalna pacjentka ma 8 lat.

Pozdrawiam.

Góra Góra

19 paź 2016, o 11:48

domownik

Witam,
Tak, metoda FED może być stosowana przy małej skoliozie (rozp. na podstawie zdjęcia RTG), wcześnie wykryta jest większa szansa na korekcję bądź zatrzymanie progresji. Parametry do terapii są dobierane indywidualnie (siła nacisku dostosowana do możliwości nawet młodego pacjenta). Ale ostateczna decyzja należy do terapeuty po badaniu fizykalnym sprawdzającym kondycję pleców.

Pozdrawiam

Góra Góra

19 paź 2016, o 18:57

domownik

Miałabym pytanie o to czy ta metoda może spowodować pęknięcia kręgów kręgosłupa ( w szczególności u osób z osteoporozą) a tym samym zagrożenie paraliżem itp.?

Czy skuteczność tej metody jest już udowodniona w jakiś pracach badawczych, czy to eksperymentalna forma leczenia i pacjenci którzy stosują tę metodę biorą udział w jakiś badaniach klinicznych dotyczących skuteczności tej metody?

Za odpowiedź dziękuję.

Góra Góra

20 paź 2016, o 13:12

domownik

Witam,

Osteoporoza jest przeciwwskazaniem do zabiegu metodą FED.

Sama metoda FED pochodzi z Hiszpanii (Twórcą metody jest Profesor Santos Sastre Fernandez). W oparciu o jego doświadczenie i badania (podstawy naukowe) metoda została rozpowszechniona i stosowano jako lecznicza w innych krajach. Skierowana jest zarówno dla dzieci i dorosłych.

Każda metoda podejmowana w leczeniu skolioz jest długotrwałym procesem wymagającym dużego zaangażowania i świadomości pacjenta. Istnieją badania udowadniające, że Metoda FED zatrzymuje postęp skoliozy i umożliwia jej korekcję.

Pozdrawiam

Góra Góra

20 gru 2017, o 18:18

domownik

Mnie zadziwia ilość wymyślanych metod typu ćwiczenia do leczenia skolioz.

A czy przypadkiem na skoliozę strukturalną żadne ćwiczenia nie podziałają korygująco na skrzywienie?

Jeżeli np. ktoś ma niedorozwój kilku kręgów w kręgosłupie a reszta rośnie do normalnych rozmiarów, przez co następuje skolioza to czy istnieją jakieś dowody naukowe że ćwiczenia są w stanie powiększyć te niedorozwinięte kręgi kręgosłupa?

Pytam , gdyż ludzie cierpią nie tylko na idiopatyczną skoliozę, przy czym wszędzie gdzie się taki człowiek zjawi traktuje się go jako kogoś z idiopatyczną skoliozą.

U mnie zalecono ćwiczenia a mam niedorozwój kręgów. Oczywiście nikt tego nie zauważył bo po co.
To ja powinnam pokazać lekarzowi palcem na kliszy bo on nie ma przecież oczu.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]