Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - z plecakiem po górach

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

7 lip 2009, o 22:11

świeżak

Witam. Wczoraj byłem wczoraj u ortopedy, który po obejrzeniu zdjęcia rtg powiedział, że mam skoliozę, nie powiedział jednak, ile to stopni, żadnych konkretów :? patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że będzie to mniej niż 10 stopni, kręgosłup leciutko wybrzusza się w prawo.
I teraz mój problem:
Mam zaplanowany bardzo intensywny sierpień, w tym tygodniowy wyjazd w góry, co oznacza 7 dni dźwigania około 20 kilowego plecaka przez jakieś 7-8 godzin dziennie. Nie odczuwam żadnego bólu, fizycznie dam radę, ale czy przypadkiem nie pogorszę w ten sposób stanu mojego kręgosłupa? Oczywiście zadbam o odpowiednie rozłożenie obciążeń, będę szedł z kijami.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 lip 2009, o 22:39

domownik

hmm.. ja mam ok.50 stopni skoliozy i nie raz miałam wypady w góry (tylko, że krótsze terminowo) ale mimo to od dwóch lat nie zmieniła mi się ilość stopni^^ (rehabilituję się) myślę, że każdy kręgosłup reaguje inaczej.. ale jeśli faktycznie zadbasz o swoje plecy no to hej i na przód ;-)

Góra Góra

7 sie 2009, o 12:05

domownik

a ja ostatnio spóźniam się na każdy możliwy autobus i żeby zdążyć to biegnę ;D a co do chodzenia po górach to ja już chodziłam, co prawda nie po Tatrach, ale po jurze krakowsko-częstochowskiej, no i jak tak chodziłam to nic, ale wieczorem dało mi popalić..;/ ;p

Góra Góra

17 lis 2013, o 15:21

domownik

monikaszym napisał(a):
a ja ostatnio spóźniam się na każdy możliwy autobus i żeby zdążyć to biegnę ;D a co do chodzenia po górach to ja już chodziłam, co prawda nie po Tatrach, ale po jurze krakowsko-częstochowskiej, no i jak tak chodziłam to nic, ale wieczorem dało mi popalić..;/ ;p

Jeżdżę na wypady 3 dniowe w góry :)
Czasem coś poczuje ale nie jest źle, radość bierze górę :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]