Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Moja skolioza - czy mogę ćwiczyć hantlami ?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

4 wrz 2015, o 19:49

świeżak

Witam, chciałbym się poradzić was czy mogę ćwiczyć hantlami w domu (trening full body workout czyli ogólnorozwojowy). Mam 23 lata, 187 cm wzrostu i 95 kg wagi. Ogólnie nie umiem wyliczyć ile stopni skrzywienia (te linie wg metody Coba jakoś mi nie wychodzą). Chciałbym ogólnie ćwiczyć, żeby schudnąć + zabezpieczyć kręgosłup przed powiększaniem wady (więc pomyślałem, żeby treningiem hantlami poprawić mięśnie około kręgosłupa.

Link: http://imgur.com/r8C72HR

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

6 wrz 2015, o 09:41

domownik

daxor napisał(a):
......"więc pomyślałem, żeby treningiem hantlami poprawić mięśnie około kręgosłupa......"
Koncentrując się na wzmacnianiu mięśni (choćby i nawet przykręgosłupowych) uzyskasz jedynie kompresję kręgosłupa. Pomyśl czym to się skończy w przypadku już istniejącego skrzywienia.

Fizkom

Góra Góra

7 wrz 2015, o 12:41

świeżak

Jeśli chcesz schudnąć- wprowadź dietę, treningi dynamiczne: rowerek stacjonarny, pływanie, zajęcia fitness bez dodatkowych obciążeń.
Jeśli chcesz mieć stabilizację: pracuj nad centralna stabilizacją- mięśniami głębokimi. Wyśmiany przez niektórych pilates i yoga to idealny zestaw.

Góra Góra

7 wrz 2015, o 21:43

świeżak

Dziękuję za odpowiedzi. A czy moglibyście powiedzieć mi jaki jest stopień skoliozy i jaka to skolioza (lędźwiowa? Lewo/prawostronna?).

Basen od października jak wrócę na uczelnię, dieta jest, ale basen 3x w tygodniu trochę drogo by studenta kosztował więc zastanawiam się czy mogłbym biegać. Ciężko w internecie znaleźć info na ten temat, bo na jednej piszą, że można a na drugiej stronie, że nie :/

Chociaż muszę popatrzeć na tę jogę :P

Góra Góra

9 wrz 2015, o 15:48

świeżak

Po pierwsze trening hantlami nie jest najlepszą drogą do tego, żeby schudnąć. Proponuję ćwiczenia, które aktywują więcej partii ciała. A przede wszystkim dietę.

Po drugie ciężko jest stwierdzić jakie obciążenie będzie bezpieczne dla konkretnego kąta skrzywienia.

Góra Góra

30 wrz 2015, o 01:45

mgr. fizjoterapii

Witaj FBW spokojnie możesz.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]