Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - operacja skoliozy a późniejsza aktywność fizyczna

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

4 sie 2015, o 17:18

świeżak

Mam 17 lat i od jakiś 10 leczę się na skoliozę. Hmm moje "leczenie" to gimnastyka korekcyjna, która, bądźmy szczerze - nic nie dała.
Zastanawiam się nad operacją. Nie mogę już na siebie patrzeć. Mam skoliozę lędźwiową, prawostronną, prawa część mojego ciała wygląda masakrycznie. Biodro jest wypchnięte w prawo, co powoduje, że z przodu moja talia ma po prawej stronie większe wcięcie, no a patrząc w na siebie z tyłu, opadają mi ręce.
Od kilku miesięcy uprawiam sport, ćwiczę sobie w domu, sporo schudłam przez co mój defekt jest jeszcze bardziej widoczny. Chciałabym zająć się tym bardziej na poważnie, mam tu na myśli pracą nad sylwetką i tak się zastanawiam, czy jeśli zdecydowałabym się na operację to po 1. na jakie efekty mogę liczyć ? (jakiś link albo zdj do "przed" i "po" mile widziany :), a po drugie jak to jest z tym sportem po takiej operacji ? Siłownia odpada ? Nie zamierzam podnosić ciężarów, po prostu trochę wyrzeźbić ciało. Czy po operacji będzie to możliwe ? Mam na myśli kilka miesięcy po operacji, nawet ten rok czy dwa lata.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 sie 2015, o 21:18

domownik

witam serdecznie :).
Piszesz ,że myślisz o operacji i że leczysz się od 10 lat ,a jaką masz skoliozę? Jak wygląda Twoja rehabilitacja ? Czy lekarz do którego chodzisz zaproponował Ci operację jako najlepsze rozwiązanie? Bo sam wygląd to nie wszystko choć wiem jak utrudnia :( ..jednak czasami sam wygląd idzie poprawić przez samo wzmocnienie mięśni pod okiem specjalisty.

Co do samej operacji to hm.. Efekty zależy. To sprawa bardzo indywidualna. Ja miałam 58 stopni ,a po mam 22 stopnie.Wyglądam dużo lepiej mam ładnie zaznaczoną talię z obu stron i urosłam 4 cm. Co do aktywności po operacji to jak najbardziej jest ona wskazana. Wiadomo najważniejsze,żeby nie przesadzać i konsultować z lekarzem. Jednak ja osobiście prowadzę aktywny tryb życia. Codziennie rano się rozciągam i idzie mi to co raz lepiej. Na siłowni lepiej uważać choć np na rowerek czy nawet bieżnie można spokojnie się wybrać ja chodzę czasem i czuję się świetnie. Byle tylko nie przeciążać za mocno stawów i nie robić nic na siłę. Basen wskazany :) też świetnie rzeźbi ciało. I do tego bardzo dobrze wpływa na plecy. Także to,że jest się po operacji kręgosłupa wcale nie czyni gorszym czy wyłączonym z uprawiania sportu. Często wręcz przeciwnie :).Ja jestem 2 lata prawie po operacji i funkcjonuje normalnie. :) Po pół roku jakoś zaczęłam chodzić na basen i stopniowo ćwiczyć . :) Pozdrawiam. :)

Góra Góra

8 sie 2015, o 07:37

świeżak

Niestety nie potrafię teraz powiedzieć jaki mam kąt skrzywienia, w najbliższy poniedziałek jadę do lekarza, wtedy o wszystko go wypytam. Moja rehabilitacja przez 10 lat wyglądała tak, że jeździłam najpierw na około 10 wizyt na rehabilitacje z fizjoterapeutą, po czym dostawałam od niego kserówki z ćwiczeniami, które wyglądają tak, że np. leże na brzuchu i muszę unosić ręce i nogi równoczesnie. Te ćwiczenia musiałam (i nadal muszę) robić indywidualnie w domu. Mój lekarz nie zaproponował mi nic oprócz tego. O operacji kiedyś wspomniał, jako ostateczność.
Mam jeszcze takie pytanie, czy po operacji masz dużą bliznę na plecach ? Bardzo bym była wdzięczna, gdybyś mogła pokazać mi jakieś zdjęcie :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]