Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - ćwiczenia na brzuch - a skolioza

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

25 kwi 2015, o 15:14

domownik

Cześć,
Mam 20 lat, moja skolioza to ok. 30 stopni. Chciałabym się dowiedzieć, czy przy takiej skoliozie można wykonywać ćwiczenia na brzuch, tzn brzuszki, lub inne ćwiczenia wzmacniające brzuch, czy może to pogłębić skoliozę? Nietsety chodząc do różnych lekarzy każdy mówił co innego na ten temat, więc nie wiem co jest prawdą ;/

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

26 kwi 2015, o 20:15

domownik

Mała_Mi,
Ćwiczenia mm. brzucha nie poprawią ustawienia Twojego tułowia. Asymetria tułowia spowodowana jest asymetrycznym napięciem tkanek powięziowo-mięsniowych i trzewnych. Chcąc przywracać ustawienie ciała do pozycji neutralnej (pionowej) należy regulować asymetrycznoś tych napięć.

Ustawienie naszego ciała zależne jest od ciśnienia w jego wnętrzu (membrany ciała: Przepona Klatkowa, Przepona Szyjna, Przepona Miedniczna) i napięć liniowych (mięsnie, powięzie, więzadła trzewne). Wzmacnianie jakiejkolwiek grupy mięśniowej bez jednoczesnej regulacji napięcia na pozostałych tkankach, nie uwzględnianie w terapii korekty ciśnień na poziomie jam ciała spowoduje dalsze zaburzenie równowagi napięciowej, doprowadzi do kompresji na poziomie tułowia i jeszcze bardziej zaburzy ciśnienie w jego wnętrzu. Objawem tego będzie jeszcze większa asymetria tułowia i jeszcze większe skrzywienie na poziomie miednicy, kl. piersiowej i kręgosłupia. To tak w dużym skrócie ..........

Tzw. brzuszki i wszystkie inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie należy zastąpić taką formą terapii, która przywróci ich prawidłową, wzajemną i jednoczesną aktywność (koordynacja intermięśniowa). Jednym słowem: praca nad siłą mięśniową nie przyniesie jakichkolwiek pozytywnych zmian na poziomie tułowia. Stosowanie terapii polegającej jedynie na wzmacnianiu mm. brzucha i/lub mm.grzbietu czy też innych grup mięsniowych (ćwiczenia rehabilitacyjne, silownia) to wg. mnie jedna z najczęstszych przyczyn pogłębiania się skoliozy mimo prowadzonej rehabilitacji. Nie raz pisałem o tym na tym Forum .......

Fizkom

Góra Góra

27 kwi 2015, o 01:29

domownik

Możesz i wykonuj je bardzo ważnym jest abyś całe życie utrzymywała brzuch w jak najlepszym stanie czyli mięśnie wyćwiczone trzymające posturę..

Pan wyżej wszędzie piszę o membranach i ciśnieniach spokojnie masz 30 stopni więc rób brzuszki dbaj o swoją formę i mięśnie a pieniądze które wydałabyś na jednorazową wizytę aby dowiedzieć się że musisz chodzić i wyrównywać ciśnienia :] przeznacz na 2 miesięczny karnet na basen.

Góra Góra

27 kwi 2015, o 08:02

domownik

skolio_girl napisał(a):
Możesz i wykonuj je bardzo ważnym jest abyś całe życie utrzymywała brzuch w jak najlepszym stanie czyli mięśnie wyćwiczone trzymające posturę..

Pan wyżej wszędzie piszę o membranach i ciśnieniach spokojnie masz 30 stopni więc rób brzuszki dbaj o swoją formę i mięśnie a pieniądze które wydałabyś na jednorazową wizytę aby dowiedzieć się że musisz chodzić i wyrównywać ciśnienia :] przeznacz na 2 miesięczny karnet na basen.

Pan wyżej, ma wykształcenie w kierunku fizjoterapii. Ty w jakim?

Góra Góra

27 kwi 2015, o 11:06

domownik

a ja mam skoliozę i mam więcej lat i wiem co dobre a co nie i wiem ile wydałam $$$ na takie wizyty :DD

jeśli na pytanie czy można robić brzuszki przy skoliozie 30 stopni odpowiada ktoś że nie że zmienić ciśnienia membrany i inne:) i to najlepiej oczywiście w gabinecie to ci co mają wiedzieć o co chodzi będą wiedzieć.

Góra Góra

27 kwi 2015, o 11:17

domownik

Skolio to otwórz gabinet non profit gdzie będziesz ludziom dawała złote rady co mają robić.
Marta szkoda czasu na monolog z skolio_girl....

Góra Góra

27 kwi 2015, o 11:39

domownik

Masz rację Cynamonek.
Na moje pytanie odpowiedzi brak.
Bo niby co tu odpowiedzieć, jak pytanie takie trudne? :facepalm:

Góra Góra

27 kwi 2015, o 13:22

domownik

Dziewczyna zapytała o brzuszki przy 30 stopniach ludzie opamiętajcie się niedługo przy 10 stopniach powiecie że nie wolno biegać chodzić oraz jeść, że konieczna wizyta na wyrównanie ciśnień + fed i inne:)

Góra Góra

27 kwi 2015, o 14:15

domownik

Święte słowa skolio: opamiętaj się.
Argument, że masz skoliozę, masz więcej lat i wiesz co dobre, a co nie...jest żenujący.
Nie spotkałam się na forum z tematem: pytanie do skolio, bo skolio wie co dobre. Czy może coś przeoczyłam?

Góra Góra

27 kwi 2015, o 14:22

domownik

Ile lat masz skolio?

Góra Góra

28 kwi 2015, o 17:03

domownik

skolio_girl napisał(a):
Dziewczyna zapytała o brzuszki przy 30 stopniach ludzie opamiętajcie się

Wszystkie osoby szukające na tym Forum pomocy miały kiedyś 10*, 20* i 30*. Duża część z nich z przerażeniem stwierdziła, że mimo ćwiczeń ma już 40* stopni skrzywienia, a potem jeszcze więcej. Większość z nich, jeśli nie wszyscy, wzmacniało w pocie czoła mięśnie posturalne. I co ......?
Skolio_girl, Ty też zaczynałaś od 10* skrzywienia, a skończyłaś na 40*. Ćwiczyłaś "brzuszki"?

Rozumiem Skolio_girl, że wypowiadając się na tym Forum w tematyce metod i strategii w terapii skolioz, chcesz pomóc innym. Aby robić to w sposób odpowiedzialny musisz jednak więcej wiedzieć na temat funkcjonowania organizmu człowieka. Pamiętaj, że jeśli o czymś nie wiesz to nie oznacza, że to nie istnieje. Najłatwiej jest negować i krytykować innych. Zawsze jednak lepiej dopytać i poprosić o wyjaśnienie na Forum .........

Fizkom

Góra Góra

28 kwi 2015, o 19:30

szefowa

Chciałam Wam powiedzieć,że przeszłam terapię o której piszę Fizykom.Pomimo 3 zabiegów różnica jest przeogromna! Lewa strona brzucha tzn. mięsień biodrowo-lędźwiowy był jak to moja koleżanka powiedziała twardy jak kamień :( "rozpracowana" została także przepona ponieważ u mnie występowały ogromne dolegliwości ze strony nóg które pomimo snu nie ustępowały a wręcz czułam się jakbym w maratonie brała udział po terapii dolegliwości zupełnie znikły :) Wracając do brzucha do tej terapii została dołączona kinezyterapia analityczna i tak naprawdę nie wykonując ani jednego brzuszka miałam takie zakwasy na nim że dziękuję :) Summa summaru wizualnie brzuch się bardzo poprawił.Mam uczucie,że jest równomiernie napięty także wcięcie się zmniejszyło na pewno po normalnych brzuszkach tego efektu na bank by nie było :(

Góra Góra

28 kwi 2015, o 22:03

domownik

daj namiary gdzie chodzisz

Góra Góra

29 kwi 2015, o 07:56

domownik

Magdi napisał(a):
Chciałam Wam powiedzieć,że przeszłam terapię o której piszę Fizykom.Pomimo 3 zabiegów różnica jest przeogromna! Lewa strona brzucha tzn. mięsień biodrowo-lędźwiowy był jak to moja koleżanka powiedziała twardy jak kamień :( "rozpracowana" została także przepona ponieważ u mnie występowały ogromne dolegliwości ze strony nóg które pomimo snu nie ustępowały a wręcz czułam się jakbym w maratonie brała udział po terapii dolegliwości zupełnie znikły :) Wracając do brzucha do tej terapii została dołączona kinezyterapia analityczna i tak naprawdę nie wykonując ani jednego brzuszka miałam takie zakwasy na nim że dziękuję :) Summa summaru wizualnie brzuch się bardzo poprawił.Mam uczucie,że jest równomiernie napięty także wcięcie się zmniejszyło na pewno po normalnych brzuszkach tego efektu na bank by nie było :(

Magdi jesteś po operacji?

Góra Góra

29 kwi 2015, o 10:14

świeżak

Pytanie dotyczyło czy można robić brzuszki a nie o formy terapii skolioz.

Jeśli dziewczyna ma alternatywę robić albo nie i to wszystko to ciężko powiedzieć, aby wybrała to drugie.

Fizkom co do treningów na siłowni, prowadzę wielu pacjentów treningiem core i mamy bardzo dobre rezultaty.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]