Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza a ćwiczenia typu plank

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

28 mar 2015, o 20:15

świeżak

Witam,
mam 32 lata i skoliozę piersiową 40 stopni. Od 12- tego roku życia, przez nast. 4 lata nosiłam gorset ortopedyczny. Byłam leczona starymi metodami, z 18 stopni zrobiło się 40. Nigdy nie usłyszałam od żadnego lekarza, ze najważniejsze po zdjęciu gorsetu jest odbudowanie mięśni grzbietu. Nadal mialam zwolnienia lekarskie z w-f i genaralnie zalecenie oszczednego trybu życia.
Dzisiejsze podejscie jest inne. Od kilku miesięcy postawilam na aktywność ogólnorozwojową.
Lekarz zalecił mi wykonywanie ćwiczen typu plank i core stability oraz streching.
Planki wykonuje od 6 tyg. Od tego czasu niezmiennie towarzyszą mi bóle kręgosłupa.Zapewne przeważają tutaj bóle mięśniowe, ale generalnie czuję się "do d..y" :)
Chcialbym uzyskac od was informację na temat waszego doswiadczenia z cwiczeniami typu plank przy skoliozie. Jakie ćwiczenia zalecają wam wasi lekarze?
Bedę również wdzięczna za jakiekolwiek informacje, dot. przykadowych ćwiczeń asymetrycznych
przy skolioze piersiowej prawostronnej.

Pozdrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

28 mar 2015, o 23:09

domownik

Annodomini6,

Po przeczytaniu Twojego postu nasuwają mi się następujące wnioski:

1. Wbrew temu co słyszałaś, ćwiczneia wzmacniające gorset mięśniowy nie są tymi, które mogą przywrócić prawidłową aktywność mięśniową, prawidłowe wzorce ruchowe, a tym samym ustabilizować Twój tułów (przy okazji również kręgosłup).

2. Próba ustabilizowania tylko kręgosłupa skazana jest na porażkę. Twój organizm nie składa się tylko z kręgosłupa i mięśni nim sterujących. NIE TĘDY DROGA .......

3. Lekarz nie jest specjalistą z zakresu leczenia zachowawczego skoliozy. Posiada tylko teoretyczną wiedzę i raczej bardzo rzadko dotyczy ona nowoczesnych metod terapeutycznych. Najczęściej przeważa spojrzenie kostno-mięśniowe na asymetrię tułowia (skolioza). Tak jakby świat się zatrzymał .......

4. Odstaw zalecone przez lekarza ćwiczenia. To zestaw ćwiczeń zupełnie nie przystający do Twojego problemu. Twój organizm właśnie Ciebie o tym "uprzedza" i dlatego czujesz zwiększony ból ........

5. Poszukaj dobrego fizjoterapeuty i dobrego osteopaty. Zainteresuj się takimi tematami jak:
terapia łańcuchów powęziowo-mięsniowych (GDS, Anatomy Trains), manipulacje powięziowe, PNF, Osteopatia, dynamika trzewna, FITS, integracja strukturalna, tensegracja tkankowa, Rolfing. To na początek ...........

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

29 mar 2015, o 09:17

świeżak

Dziękuje fizkom za informacje, są dla mnie bardzo pomocne. Chciałam od początku skorzystać z usług fizjoterapeutów, zostałam poinstruowana ze to jest mi obecnie niepotrzebne. Próbowałam więc iść za radą. Przyznam, że rozważam poddanie się operacji, jednak najpierw skoncentruje się na ćwiczeniach , a czas pokarze... Nie mam juz czasu na popełnienie błędów
Pozdrawiam

Góra Góra

29 mar 2015, o 20:22

domownik

annodomini6 napisał(a):
Nie mam juz czasu na popełnienie błędów

Mam nadzieję, że właśnie nasza korespondencja przyczyni się do tego i błędów już nie popełnisz. Napisałem wytyczne dot. możliwego kierunku działania. Realizuj go z powodzeniem. W razie problemów, pisz na Forum.

Pozdrawiam,
Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]