Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - boks po operacji

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

6 sty 2015, o 21:46

świeżak

Witam wszystkich.

Mam 23 lata, niespełna trzy lata temu w lutym byłem operowany na skoliozę. Było to skrzywienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym, ok. 50 stopni (dostęp tylni, tytanowe pręty). Operacja przebiegła pomyślnie, zostałem wyprostowany do jakichś 20 stopni. Obecnie mam się dobrze. Uskarżam się na ból pleców tylko, gdy zbyt długo siedzę w miejscu.

Ostatnio myślałem, żeby zacząć uprawiać boks - pytanie czy mogę. Pewnie najlepiej byłoby się zapytać mojego lekarza prowadzącego, z tym że terminy na wizytę u niego są pewnie jakoś w 2016 roku dopiero. Poszedłbym do innego lekarza prywatnie, ale ten pewnie odeśle mnie do mojego, mówiąc, że nie znam mojego przypadku dokładnie i jeszcze zainkasuje kasę.

Nie wiem za bardzo, co robić.

Jakie są Wasz opinie?

Czy boks to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?
Chciałbym uprawiać jakiś konkretny męski sport, a nie - za przeproszeniem - jakieś pieprzenie typu spacery albo szachy. :D I nie ukrywam, że wku*wiają mnie wszelkie ograniczenia związane z tą chorobą.

Pozdrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

6 sty 2015, o 22:23

domownik

werter napisał(a):
Witam wszystkich.

Mam 23 lata, niespełna trzy lata temu w lutym byłem operowany na skoliozę. Było to skrzywienie w odcinku piersiowo-lędźwiowym, ok. 50 stopni (dostęp tylni, tytanowe pręty). Operacja przebiegła pomyślnie, zostałem wyprostowany do jakichś 20 stopni. Obecnie mam się dobrze. Uskarżam się na ból pleców tylko, gdy zbyt długo siedzę w miejscu.

Ostatnio myślałem, żeby zacząć uprawiać boks - pytanie czy mogę. Pewnie najlepiej byłoby się zapytać mojego lekarza prowadzącego, z tym że terminy na wizytę u niego są pewnie jakoś w 2016 roku dopiero. Poszedłbym do innego lekarza prywatnie, ale ten pewnie odeśle mnie do mojego, mówiąc, że nie znam mojego przypadku dokładnie i jeszcze zainkasuje kasę.

Nie wiem za bardzo, co robić.

Jakie są Wasz opinie?

Czy boks to dobry pomysł? Jeśli nie, to dlaczego?
Chciałbym uprawiać jakiś konkretny męski sport, a nie - za przeproszeniem - jakieś pieprzenie typu spacery albo szachy. :D I nie ukrywam, że wku*wiają mnie wszelkie ograniczenia związane z tą chorobą.

Pozdrawiam

Mnie tez wkurwiają .. Przed byłam mimo skrzywienia bardzo aktywna zakochana przez 5 lat w piłce ręcznej , gdzie teraz jak mam rzucić do bramki to nie wiem czy mi druty przeskakują czy co innego -_- .. Basen to samo 9 lat trenowania dzień w dzień a teraz co rekreacja nic więcej żadnych skosów czy nawrotów .. No cóż urok bycia PROSTYM ;)
Boksu bałabym się uprawiać ze względu na to ,że mógłbyś upaść i nie daj Boże coś by się stało z implantem niby to już skostniało itp. no ale rózne rzeczy się dzieją , po drugie ja bym własnie z paniki przed bólem uderzenia w plecy nie trenowała tego sportu bo ja osobiście jak się gdzieś uderzę w plecy to mi łzy jak grochy lecą ..
Może spróbuj sam tego i jak będziesz widział ,że dajesz rade no to czemu nie tylko z głową :))

Góra Góra

7 sty 2015, o 15:43

świeżak

Rozumiem Twój ból, zwłaszcza, że już zasmakowałaś spou przed operacją.

Nie wiem, czemu miałbym się spodziewać ciosu w plecy. Przecież tam jest przedewszystkim mordobicie i ciosy w klatę ewentualnie. No chyba że przypadkowo przez nieuwagę.

Nawet na tym forum znalazłem artykuł o zawodniku MMA (a jest to sport, moim zdaniem, bardziej brutalny od boksu), który wznowił treningi i walki po operacji skoliozy. Jest to Shane Burgos. http://tsk.com/scoliosis-doesnt-stop-bu ... mma-champ/

Miał on ponoć zakaz od lekarzy na uprawianie MMA. Choć jego inny doktor wyraził zgodę: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7340389630

Myślę, że to zależy od lekarzy, jeden powie tak, drugi inaczej. Trzeba też pamiętać, że każdy przypadek jest inny, może ten facet miał akurat szczęście, że mimo sportu po operacji nic mu nie dolega.

Od razu tak napiszę, że nie biorę za nikogo odpowiedzialności, gdyby ktoś tym linkiem był zachęcony do sztuk walki i coś mu się później stało. :P

Góra Góra

7 sty 2015, o 21:19

domownik

Ku przestrodze ............

https://www.youtube.com/watch?v=aVXyzbRgVls
https://www.youtube.com/watch?v=NZV0u7boLNU ( patrz -----> 54 s )

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]