Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Taniec a skolioza

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

4 sty 2015, o 00:41

świeżak

Czy przy skoliozie lędźwiowej (18 stopni) mogę sobie pozwolić na uczęszczanie na zajęcia taneczne? Posiadam jeszcze wiotkość stawową i (chyba) rotację jakiegoś kręgu. Będę nosić gorset ze względu na asymetrię bioder, ale bardzo chciałabym uczęszczać na zajęcia taneczne (najlepiej połączone z gim. art.) a w późniejszym czasie na pole dance. Czy to jest możliwe? ;( Niby nie mogę pozwalać na nadmierną ruchowość kręgosłupa, a te tańce rzekomo pomagają przy skoliozie itd.. :(

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

5 sty 2015, o 19:50

domownik

Hej. Ja mam niecałe 40 stopni (to, że napisałam "niecałe", nie uważam swojej skoliozy za coś błahego), do tego garb żebrowy, niesymetryczna talia (jeja, jak ja kobieco wyglądam...), bla, bla, bla... i (uwaga) TAŃCZĘ. Wybrałam sobie taniec irlandzki. Taniec idealny jak na moje plecy: brak bólu (chyba, że nogi, ale to rzadko), cały czas muszę być wyprostowana, głowa do góry i jazda! Nawet na swoje odbicie w lustrze patrzę z zadowoleniem (oczywiście mowa o lustrze w studiu tańca). To bardzo atletyczna forma tańca (ja trenuję tę "sportową" odmianę, którą można zobaczyć na zawodach), więc porównanie tego z gimnastyką artystyczną lub pole dancing (dla mnie to raczej gimnastyka, nie taniec) nie będzie przegięciem :).

18 stopni to raczej mało. Chociaż chyba sama od tylu zaczynałam (a później 22, 38...). Spróbuj. Wyrobisz sobie mięśnie, ulepszysz swój "naturalny gorset", to plus. Jaki taniec cię interesuję? I które rzekomo pomagają przy skoliozie? Pozdrawiam.

edit: O, popatrz co znalazłam: http://www.skolios.pl/viewtopic.php?f=108&t=242&p=27426#p27426

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]