Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - WF na studiach po operacji skoliozy

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

4 sty 2015, o 11:40

domownik

xxspawaczxx napisał(a):
Siemka, 6 listopada 2013 roku miałem operację skoliozy w Gdańsku (korekcja z 47 stopni do 12 stopni). Nie mam żadnych bólów, wszystko jest ok. W maju piszę maturę i chciałbym się dowiedzieć czy na studiach będę mógł grać w piłkę nożną i koszykówkę, czy nie jest to wskazane jeśli mam tytanowy implant w kręgosłupie? Dodam że na wfie nie ćwiczę od 4 lat, ponieważ miałem zerwane więzadło.

Hej, moim zdaniem powinieneś się skonsultować ze swoim lekarzem który cię operował. To lekarz prowadzący powinien zadecydować czy ci wolno czy nie. Nie rób niczego na siłę bez wiedzy lekarza bo tylko możesz sobie zaszkodzić. Ja na każdej wizycie dostawałam kartkę z zaleceniami co już mi wolno robić bo poprosiłam mojego lekarza o coś takiego.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

4 sty 2015, o 12:33

domownik

Rób wszystko z głową . Jeżeli widzisz,że sam dajesz rade nic cię nie boli itp. to zacznij ćwiczyć ale powoli . Zacznij może sam powoli coś robić pobiegaj ,przygotuj się sam jakoś do tego.

Góra Góra

4 sty 2015, o 16:24

domownik

Ja ćwiczę zupełnie normalnie wróciłam do aktywnosci fizycznej sprzed operacji: siatkówka, pływanie, bieganie, jazda na nartach, jazda na rowerze, cwiczenia rozciagające, oczywiscie żadnych sportów ekstremalnych typu lot na spadochronie, snowboard, skok na bungee chociaż jest mozliwe technicznie do wykonania ale po co się narazać

Góra Góra

4 sty 2015, o 16:49

domownik

ja osobiście jeszcze nie ćwiczę na w-fie. Ale wróciłam do pływania chociaż już nie wyczynowo ale pływam . Biegać też mogę ,grać w piłkę ręczną też mogę . Próbowałam już ;) . Także dlatego ci mówię rób wszystko z głową jak ci daje organizm to robić to rób ;)

Góra Góra

4 sty 2015, o 18:24

domownik

Hej :) Ja też po operacji ćwiczę normalnie. Uprawiałam wiele sportów ale na studiach wybrałam akurat wspinaczkę linową, którą szczerze polecam :)

Góra Góra

5 sty 2015, o 19:26

domownik

Hej. Na jaką uczelnie się wybierasz? Uczelnie mają bogatą ofertę jeśli chodzi o zajęcia wf: taniec, joga, pilates, jazda konna, przeróżne sporty drużynowe. Jest z czego wybierać. Na Uniwersytecie Warszawskim jest tak zwana "korektywa", czyli zajęcia przeznaczone dla tych, którzy mają wszelakie schorzenia. Tutaj przy zapisywaniu nie obowiązuje żadne skierowanie lekarskie (co wg mnie jest minusem, bo na zajęcia przychodzą wszyscy bez względu na stan zdrowia, a limit miejsc jest ograniczony).

Co prawda nie jestem po operacji, ale widzę, że już się znaleźli dobrzy ludzie, którzy podzielili się z tobą doświadczeniem. Chciałbym tylko dodać, że podczas toku studiów, nie zależnie od stopnia, musisz wyrobić punkty ECTS. Punkty są przyznawane za każdy przedmiot. Niektóre kierunki, oprócz punktów za przedmioty obowiązkowe, wymagają wyrobienia punktów za przedmioty dodatkowe (fakultety, przedmioty ogólnouniwersyteckie) oraz wf. Ja, studiując na UW, muszę zaliczyć 4 semestry wf (każdy za 0.5 ECTS). Gdybym miała zwolnienie lekarskie, musiałabym nadrobić punkty w inny sposób (już wypomniane przedmioty ogólnouniwersyteckie, nie każdy znajdzie temat, który go interesuje) i do tego zaliczyć kurs internetowy oferowany przez Studium Wychowania Fizycznego (chociaż nie wiem czy sam kurs nie da tego pół punktu).

Tak sytuacja wygląda na UW. Pewnie bez problemu otrzymałabym zwolnienie, ale po co? Żeby się później z punktami męczyć (te punkty to zgroza)? Mój nauczyciel wf już na pierwszych zajęciach zauważył coś nie tak z moim kręgosłupem. Może był troszkę zaniepokojony, ale w taki opiekuńczy sposób :). Zawsze zwraca mi uwagę, mówi jakich ćwiczeń nie mogę wykonywać.

Jednak ciebie interesują sporty drużynowe. Nie wiem jakie masz predyspozycje, czy sportem zajmujesz się zawodowo czy nie, ale drużyna to drużyna. Operacja to poważna sprawa, może kiedyś będziesz miał cięższy dzień, nie podołasz zadaniu, reszta zawodników będzie mieć do ciebie pretensję. Uwierz mi: ludzie są różni. Ale ja zawsze powtarzam: lepiej spróbować, niż później zastanawiać się "co by było, gdyby...".

Pozdrawiam i powodzenia na maturze :)

Góra Góra

9 sty 2015, o 11:46

domownik

WF na studiach nie ogranicza się jedynie do siłowni, basenu i sportów zespołowych. Co prawda to zależy od oferty uczelni, ale np. na UMK w Toruniu oprócz wyżej wymienionych można było też wybrać jazdę konną, jogę, fitness, nordic walking. Także nie skazuj siebie od razu na piłkę nożną lub koszykówkę ;)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 sty 2015, o 00:40

domownik

Do studiów sporo czasu jeszcze jest, ale jeśli bardzo Ciebie to ciekawi to poszukaj jakiegoś forum (wiele uczelni takie ma) lub grupy na FB i tam spytaj się ubiegłorocznych pierwszorocznych jakie zajęcia sportowe mieli do wyboru, bo na 90% nic nie zabrali z wcześniejszych zajęć, co najwyżej mogli coś nowego dodać.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]