Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - joga

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

13 sie 2014, o 13:15

domownik

Czy przy skoliozie można ćwiczyć jogę ?

Oczywiście nie przesadzając, bo i tak mostka do tyłu to raczej nie dam rady ;)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

13 sie 2014, o 13:26

domownik

Ja ćwicze joge ale tylko prostsze ćwiczenia na ktore mi kregoslup pozwala.
Ale jest coś dla osób ze skoliozą nawet to widziałam w internecie nazywa sie to scolio pilates
1)https://www.youtube.com/watch?v=ZSUXUqaOfks
2)https://www.youtube.com/watch?v=x0Xv9ZX6iSk
3)https://www.youtube.com/watch?v=qyMG3CzuBzM

Góra Góra

13 sie 2014, o 13:30

domownik

Jeszcze znalazłam zestaw ćwiczeń na zmniejszenie dolegliwości bólowych, znajoma stosuje i jej pomaga :)
https://www.youtube.com/watch?v=dqxnvpf ... av3mi7QHpA

Góra Góra

13 sie 2014, o 13:47

domownik

Znalazłam joga bolący kręgosłup i joga dla seniorów ( dla mnie chyba w sam raz :D ) z fizjoterapeutką. Zajęcia na żywo co bardziej mnie motywuje.

Góra Góra

13 sie 2014, o 19:12

domownik

Dosiek dzięki za te filmiki, może w końcu wrócę do jogi :D

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

20 sie 2014, o 13:31

domownik

Zdopingowana przez fizjoterapeutę rozpoczęłam zajęcia . Zobaczymy jak się będę czuła. :D

Góra Góra

20 sie 2014, o 22:41

świeżak

A ja bym może chciała poćwiczyć jogę, ale nie mogę się zebrać i zapisać. Bo samemu to chyba się nie da, trzeba z instruktorem. A czy przy skoliozie można... Nie wiem, jeszcze się nie zastanawiałam. Moja córka ma skoliozę, ale jeszcze nie wykazała chęci ćwiczenia jogi, więc się nad tym nie zastanawiałam.

Góra Góra

21 sie 2014, o 07:39

domownik

Najlepiej samemu. Najgorzej jest gdy umawiam się z osobami jeszcze bardziej niezdyscyplinowanymi niż ja sama. Jedna nagle nie ma czasu, druga stroju, trzecią boli noga ;)
Dlatego chodzę sama i jest fajnie.
Na zajęcia a nie w domu to dlatego, że po pierwsze muszę się nauczyć ćwiczeń, po drugie prowadząca jak cos robię źle to skoryguje, a po trzecie, że jak ćwiczę z innymi to bardziej się staram. No i czas.... jak mi się już nie chce ćwiczyć to w domu nie ćwiczę, a na zajęciach głupio wyjść przed czasem :DD.

No cóż trudno się zmotywować, ale trzeba.

Góra Góra

21 sie 2014, o 11:15

domownik

Ja to jogę ćwiczyłam zawsze sama, z instruktażem z internetu. Może i źle, ale krzywdy sobie nie zrobiłam, bo wszystkie asany robiłam stopniowo, a nie na siłę.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 sie 2014, o 13:06

domownik

Masz rację. Samemu też można ćwiczyć. Wcześniej ćwiczyłam pilates z płytą DVD i było dobrze. Ale teraz mam ochotę ćwiczyć z instruktorką i na pewno mniej się obijam i nie skracam niektórych ćwiczeń ;) . Ale jak kto lubi, można samemu, a można w grupie.

Góra Góra

5 lis 2014, o 14:11

domownik

Nie chcę tu wyjść na jakiegoś wielkiego fanatyka religijnego ( nigdy nim nie byłem, ostatnio więcej myślę na te tematy ) Joga podobno jest niebezpieczna duchowo. Jogą sam kiedyś chciałem się zajmować, ale mi się odechciało. Każdy i tak zrobi według siebie, ja tylko ostrzegam.
Tak samo wychodzenie duszy z ciała tzw Oobe, to akurat praktykowałem parę lat temu.
Pomogło mi to się wyciszyć, ale więcej dało bólu psychicznego i dziwne rzeczy się działy
Także tego typu eksperymenty medytacyjne odradzam.

Góra Góra

5 lis 2014, o 15:22

Chodzenie do kościoła tez jest niebezpieczne. Ludzie głupieją od tych gadanin. Swoją drogą piszesz jak fanatyk religijny. Jestem cięta na takie bzdury wygłaszane typu, że joga jest zła bo szatan w niej mieszka, ludzie są opętani itd. W Poznaniu kilku debili skrzyknęło się kiedy ludzie w centrum ćwiczyli jogę i głosiło swoje farmazony - jaka to joga jest szatańska. Ja poznałam same pozytywne strony jogi. Jeśli chodzi o jakąkolwiek medytacje, gdzie dany człowiek za bardzo się wkręca - odbija mu po prostu. Do wszystkiego trzeba mieć dystans i zdrowy rozsądek. Kościół ma tendencję do widzenia szatana ostatnio wszędzie ;] zaczynając od kucyków my little pony po in vitro i na gender kończąc. Żenada. My gadamy tutaj o ćwiczeniach... więc proszę nie mieszać w to religijnych zabobonów. O tym możesz pogadać na forach związanych z religijną tematyką.

p.s. te dziwne rzeczy co się działy u Ciebie to mógł być początek choroby psychicznej.

Góra Góra

5 lis 2014, o 17:44

domownik

Joga to tylko ćwiczenia. To tak jakby powiedzieć, że robienie pompek jest złe, bo nas szatan opęta... Jeśli już fanatycy chcą takie głupoty gadać to niech się dokształcą, bo jeśli na coś takiego głupoty wymyślać to prędzej na medytację. (Oczywiście nie uważam, że medytacja to coś złego, ale tylko tak mówię ;p)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

6 lis 2014, o 00:18

domownik

Czy ja coś napisałem o szatanie ? :) do kościoła nie chodzę. Miałem już kilka razy śmierć przed oczami i czasami panikuję. Przepraszam jeżeli kogoś zdenerwowałem, nie miałem takiego zamiaru.
Muszę się nauczyć nie wylewać wszystkich swoich przemyśleń. Staram się żyć z ludźmi w zgodzie, ale różnie to w praktyce wychodzi. Odbiegłem z tematu jak zwykle. To tyle na ten temat.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]