Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - skolioza 22 lata 48*

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

21 maja 2014, o 12:51

świeżak

Witam wszystkich :)
Mam 22 lata i 48 * skrzywienia, mam termin operacji na lipiec do dr Bakalarka. Operacja ma być wykonana w Jędrzejowie. Mimo tego, że operacja tuż tuż, ja się nadal waham. Boję się ewentualnych powikłań, tego że nie będę sprawna tak jak teraz. Cały czas szukam nowych informacji i chciałabym zapytać co Wy o tym sądzicie? Czy nie lepiej chcodzic na rehabilitacje, czy jednak poddać się operacji?

Może ktoś jest już op operacji i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami ze mną ?
Bardzo mi na tym zależy i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

21 maja 2014, o 13:07

domownik

Hej ja mam 20 lat i jestem już 2 lata po operacji. Miałam 75 skrzywienia w odcinku piersiowym, zostałam wyprostowana do 16 stopni. Operację miałam w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, wykonaną najnowszą metodą implantami Legacy/ Horizon VCM. Czuję się świetnie, wróciłam do całkowitej aktywności fizycznej, schylam się normalnie. Implanty które ja posiadam pozwalają na że po 2 latach ruchomosć kręgosłupa jest fizjologiczna i w niczym nie przeszkadzają. Po operacji nic mnie nie bolało, chodzić zaczęlam w 5 dniu a ze szpitalu wyszłam 9 dni po operacji. Blizny praktycznie nie widać, garba usunęli mi prawie że całego a był naprawdę całkiem spory. Wykonywali u mnie derotację kręgosłupa, niewiem jak będzie u cb, bo nie napisałaś jaką metodę zaproponował ci dr.Bakalarek. Nie ma co się wahać, gdybym miała się poddać jeszcze raz operacji to zdecydowałabym się na nią od razu bez żadnego zastanowienia. Doktor Urbański który mnie operował jest świetnym fachowcem, gdyby nie on to niewiem jakbym teraz wyglądała.

Załączniki:
Komentarz: Potrafię już nawet tak
10175981_666425320092833_3498885268618758841_n.jpg
10175981_666425320092833_3498885268618758841_n.jpg [ 33.75 KiB | Przeglądane 4563 razy ]

Góra Góra

21 maja 2014, o 15:04

domownik

Hej :)

Również byłam operowana przez Doktora Bakalarka w Jędrzejowie :)
Jeżeli masz jakieś pytania napisz na priv :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]