Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Nie potrafię z tym żyć!! ;(

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

18 maja 2014, o 19:10

świeżak

Cześć Wam jestem tu nowa ;( upajam się ze skoliozą ( prawdopodobnie od urodzenia ) Stwierdzono u mnie wadę postawę z 4 lata temu pielęgniarka w szkole powiedziała że mam " okrągłe plecy " wcale sie tym nie przejmowałam ale moi rodzice i rodzeństwo się tym przejmowało że mam wadę postawę i krzyczeli na mnie że będzie ze mnie " garbuska " po jakimś czasie schudłam i wydawało mi się ze się wyprostowałam ale byłam w grubym błedzie. Już raz byłam u ortopedy stwierdziła u mnie asymetrię łopatek ale nie powiedziała że mam skoliozę ;/ nie dość że nie powiedziała mi że mam tą je*** skoliozę to mnie zdenerwowała że 10 lat za późno przyszłam i nic nie da się z tym zrobić !! O mało się nie popłakałam w jej gabinecie jedynie jakie ćwiczenie rozpisała tylko na mięśnie brzucha i skłony. Po jakimś czasie udałam się do pani doktor ona mi powiedziała że mam skoliozę potem miałam przez 2 tygodni rehabilitację ( nie mogłam jej mieć dłużej bo musiałam pogodzić ją ze szkołą ) . Dała mi jakieś kartki z ćwiczeniami to coś robię mama mówi że mam już jakieś efekty a ja widzę nadal że jestem jakaś okrągła ; / . Te ćwiczenia robię codziennie i nie odpuszczam tego !! Jeszcze całe Szczęście że rtg wykazało że mam plecy proste ! Czy przy takiej wadzie postawy mogę mieć płaski brzuch ?

Załączniki:
IMG_3229 - Kopia.jpg
IMG_3229 - Kopia.jpg [ 78.32 KiB | Przeglądane 5317 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

18 maja 2014, o 19:21

domownik

Kręgosłup wygląda bardzo ładnie nie jest mocno krzywy jakies 14 stopni to jest w granicy normy ;)
masz może rtg w projekcji bocznej? A tak wogóle ile masz lat?
Zeby to ocenić potrzebne by byly zdjęcia pleców
Ja ci mogę zaproponować plywanie bo jest bardzo dobre na miesnie które otaczają kregosłup, nawet lekarz 2 miesiace po operacji zalecil mi wlasnie plywanie zeby sie wzmocnic. Kup sobie też taśmę TheraBand też jest bardzo dobra. A co do rehabilitantów to ja mam do teraz uraz całkowicie straciłam do nich zaufanie. Kiedyś mi obiecywali że mnie z tego wyciągną bo miałam jeszcze 28 stopni skrzywienia a po 3 latach rehabilitacji doszło do 70 w dodatku na siłe wciskali mi garb żebro, miałam żebro pękniete jak sie pozniej okazalo i pluco obite.

Ostatnio edytowano 18 maja 2014, o 19:32 przez dosiek143, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

18 maja 2014, o 19:29

świeżak

dosiek143 napisał(a):
Kręgosłup wygląda bardzo ładnie nie jest mocno krzywy jakies 14 stopni to jest w granicy normy ;)
masz może rtg w projekcji bocznej? A tak wogóle ile masz lat?
Zeby to ocenić potrzebne by byly zdjęcia pleców

Oj nie mam rtg w projekcji bocznej ale przydało by mi się. Mam 18 lat a za kilka dni właśnie je skończe. A to moje plecy :

Załączniki:
CAM01942.jpg

Góra Góra

18 maja 2014, o 19:33

domownik

Masz bardzo ładne plecki, ja tu nic niepokojącego nie widzę. Nikt nie ma idealnie prostych pleców ani kręgołupa. Na moje oko jest wszystko w jak najlepszym porządku

Góra Góra

18 maja 2014, o 19:37

świeżak

dosiek143 napisał(a):
Masz bardzo ładne plecki, ja tu nic niepokojącego nie widzę. Nikt nie ma idealnie prostych pleców ani kręgołupa. Na moje oko jest wszystko w jak najlepszym porządku

A mi się wydaje że jeszcze muszę nad nimi popracować ale nadal mi się one nie podobają! ;(

Góra Góra

20 maja 2014, o 15:45

świeżak

Jak to wszystko w porządku? a prawe ramię? na 2 leci mocno w dół, zastanawiam się dlaczego na 1 zdjęciu z kolei niżej jest lewe. Wada nieadekwatna do poziomu skoliozy, podejrzewam że gorset mięśniowy masz spaprany, ćwiczenia pomogą na stabilizację postawy, lecz krzywizny nie wyleczysz

Góra Góra

21 maja 2014, o 05:21

świeżak

milijon napisał(a):
Jak to wszystko w porządku? a prawe ramię? na 2 leci mocno w dół, zastanawiam się dlaczego na 1 zdjęciu z kolei niżej jest lewe. Wada nieadekwatna do poziomu skoliozy, podejrzewam że gorset mięśniowy masz spaprany, ćwiczenia pomogą na stabilizację postawy, lecz krzywizny nie wyleczysz

Nie . Nie mam żadnego gorsetu to wszystko dzięki ćwiczenią za wdzięczam to wszystko . Ale jak dla mnie wszystko można wyleczyć ale w swoim czasie!!

Góra Góra

21 maja 2014, o 16:30

domownik

Gorset mięśniowy, czyli mięśnie podtrzymujące przede wszystkim kręgosłup. A jakby ćwiczenia tyle dawały to przede wszystkim sylwetka byłaby poprawna. Najwyraźniej ćiczenia są kiepskie skoro mimo małego skrzywienia wyglądasz jakbyś miała 50 stopni skrzywienia, co najmniej...

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 maja 2014, o 18:41

świeżak

ladybird napisał(a):
Gorset mięśniowy, czyli mięśnie podtrzymujące przede wszystkim kręgosłup. A jakby ćwiczenia tyle dawały to przede wszystkim sylwetka byłaby poprawna. Najwyraźniej ćiczenia są kiepskie skoro mimo małego skrzywienia wyglądasz jakbyś miała 50 stopni skrzywienia, co najmniej...

Wiesz to jest jednak wina mojej pozy do zdjęcia więc muszę wymienić zdjęcie ;)

Góra Góra

21 maja 2014, o 18:57

domownik

A to również prawdopodobne, pewnie zluzowałaś postawę, a my niestety musimy pamiętać, żeby bez przerwy mieć napięte i odpowiednio wyprostowane plecy, niestety ;p

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 maja 2014, o 19:19

świeżak

ladybird napisał(a):
A to również prawdopodobne, pewnie zluzowałaś postawę, a my niestety musimy pamiętać, żeby bez przerwy mieć napięte i odpowiednio wyprostowane plecy, niestety ;p

Hahahha niestety zdjęcia tego nalegają ale ogóle wszyscy już mi mówią że mam już proste plecy ale nie wiem czy dobrze mówią .

Góra Góra

21 maja 2014, o 21:57

domownik

Sam kręgosłup jest całkiem prosty, u Ciebie problemem jest raczej tylko nieprawidłowa postawa. Także trzymaj pion, a będzie dobrze :D

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 lip 2014, o 08:54

świeżak

Moim zdaniem jest dobrze, a i brzuch na pewno powinien być płaski. No, w każdym razie - przy odpowiedniej diecie ;-)

Góra Góra

16 lip 2014, o 15:16

świeżak

rokokowy napisał(a):
Moim zdaniem jest dobrze, a i brzuch na pewno powinien być płaski. No, w każdym razie - przy odpowiedniej diecie ;-)

Jestem przy diecie ale ja ćwiczę coś na mięśni brzucha to nie odczuwam mięśni albo ogóle prawą stronę . ;/

Góra Góra

24 lip 2014, o 13:08

świeżak

Ćwiczenia na kręgosłup bardzo dobrze wpływają też na brzuch, więc nie martw się. Pewnie nie lubisz tego słyszeć, ale w wieku 18 lat wydaje się, że z wieloma rzeczami nie da się żyć. potem się okazuje, że jednak się da ;)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]