Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza lędźwiowa i Siłownia

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

6 mar 2014, o 19:50

świeżak

Witam dzisiaj dostałem zdjęcie RTG
http://oi60.tinypic.com/2hiczgg.jpg
http://oi57.tinypic.com/14mdl6h.jpg
Na świstku dopisano "Lekkie skrzywienie lędźwiowe 17 stopni lewostronne"
Ćwiczę na siłowni od roku jednak wcześniej nie zwracałem uwagi na moją skoliozę, czy w takim stanie mogę wykonywać martwe ciągi, siady ze sztangą? Bardzo mi zależy na kulturystyce nie koniecznie podium ale dla siebie i ponad przeciętnie. Mam 21 lat ważę 86 kg 184 cm wzrostu.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

6 mar 2014, o 20:05

domownik

Tragedii nie ma, masz prosty kręgosłup. Proponowałbym zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha i lędźwi by je wzmocnić a tak ogólnie to przede wszystkim stała obserwacja. Za 3 - 4 miesiące skontroluj co się dzieję z kręgosłupem jeżeli bez zmian to pakuj bicki do bólu. :)) Co do martwego ciągu wszyscy piszą że obciąża kręgosłup i oczywiście może powodować pogłębianie się skoliozy jednakże uważam że prawidłowo wykonywany martwy ciąg może Ci przynieść więcej pożytku niż szkody, przede wszystkim wzmacnia mięśnie prostowników pleców a co za tym idzie podtrzymuję kręgosłup w prawidłowej pozycji. Wiadomo nie podnoś ciężarów które przewyższają 3 krotnie ciężar Twojego ciała a będzie cacy. :) Aaaa i bym zapomniał obowiązkowo pas kulturystyczny i lustro (kontroluj swoją sylwetkę podczas robienia martwego ciągu) :) I się nie przejmuj każdy Ci zazdrości takiego kręgosłupa tutaj na forum.

P.S.
17 stopni? Jeżeli to jest 17 stopni to ja muszę mieć chyba z 60 :DD A i jeszcze jedno:
ZAPYTAJ JEGO CZY MU MARTWY CIĄG W CZYMŚ ZASZKODZIŁ :D Jako pierwszy człowiek na świecie podniósł 5 krotną masę własnego ciała a tym samym pobił rekord guinessa który od 20 lat nikt nie jest w stanie pobić. :P Najlepsze że ten facet miał skolioze od urodzenia ale wiecznie ćwiczył i nigdy nie czuł bólu z tym związanego czyli jak widać siłownia i skolioza - można. :)

Obrazek

Pozdrawiam.

Góra Góra

6 mar 2014, o 20:39

świeżak

Nie chodzi o to czy ktoś mi zazdrości czy nie, dla każdego jego wada jest tą najgorszą :P nie wiem czy przez to będę mógł się dostać do WSOWL ;/ dzięki za odpowiedź.

Góra Góra

6 mar 2014, o 22:22

domownik

Szulc,
Wzmocnienie mięśni prostowników grzbietu i brzucha zwiększy tylko kompresję na poszczególnych składowych kręgosłupa. Rzecz nie w sile ale w prawidłowej pracy (regulacji napięcia) wszystkich składowych mających wpływ na symetrię/asymetrie tułowia. Umiejętność pracy łańcuchów powięziowo-mięśniowych w oparciu o skurcz ekscentryczny/koncentryczny jest podstawą prawidłowych ćwiczeń. Dlatego sugeruję dobrego fizjoterapeutę i odradzam siłownię.

Fizkom

Góra Góra

6 mar 2014, o 22:27

świeżak

Chodzi o to że nie chcę odpuszczać siłowni. Liczę się z tym że może być gorzej ale jeżeli już ma być to chce zrobić wszystko żeby ten proces był bardzo długi :)

Góra Góra

6 mar 2014, o 22:46

domownik

Czyli godzisz się z sytuacją, w której Twoje działania mogą spowodować pogorszenie Twojego zdrowia ? Tego nie rozumiem.

F.

Góra Góra

6 mar 2014, o 23:09

świeżak

Ludzie biorą sterydy które też pogarszają zdrowie i są zadowoleni...

Góra Góra

7 mar 2014, o 10:49

domownik

Nie wiem jak wygląda rekrutacja do WSOWL ale żaden lekarz nie będzie Ci w stanie stwierdzić "na oko" że masz w odcinku lędźwiowym problem. Jeżeli już się tak boisz że sobie zaszkodzisz, to przeczekaj ten czas do rekrutacji a potem zacznij intensywny trening. A co do steryd przykład mało trafiony, w późniejszym czasie konsekwencje są opłakane w skutkach. :)

Góra Góra

8 mar 2014, o 09:18

domownik

Przykład sterydów faktycznie nietrafiony.
Niektórzy przyjmują leki sterydowe bo muszą ale chyba większość dlatego bo nie zdaje sobie sprawy z późniejszych konsekwencji, nie ma wiedzy o innych sposobach leczenia. Jest to tym bardziej nagminne, że większość lekarzy i pacjentów ból wiąże ze stanem zapalnym. I stąd sterydy. Tyle tylko, że w przypadku bólu przewlekłego, wynikającego z przeciążeń to droga do nikąd. To odsuwanie "katastrofy" na późniejszy czas. Zwiotczenie tkanki łącznej (powięzi) przy sterydoterapii ma zasadniczy wpływ na jej funkcjonowanie. Zaburzenie jej napięcia nigdy nie mija bez echa w naszym organizmie ……...

F.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]