Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza a taniec

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

10 sie 2008, o 11:07

domownik

abi78 napisał(a):
Ja też zauważyłam że po tańcu w parze mam problem z lewą nogą w kolanie. To moja krótsza noga i jeszcze lekki dyskonfort z biodrem też lewym- jak się rozchulam ! To napewno ma związek ze stabilizacją kręgosłupa, może gdyby w pantofelek włożyć wkładke to problem zniknie no i być na płaskim obcasie, ale na szpilce noga tak smukło wygląda nam też się coś od życia należy...

To chyba oczywiste, ża jak noga jest krótsza, to powstaje w tańcu problem. Przeciążone biodro też na to reaguje. Ale to akurat nie tyle ma związek ze stabilizacją kręgosłupa, ile z tym co jest "poniżej" czyli z miednicą. Ale na ten temat pisałem już dość w innych postach, nie będę zawracać głowy, ewent. pytania proszę na PW lub GG :D

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

9 mar 2012, o 17:34

domownik

ja czekam na operke ;/ ii czy po operacji mozna tanczyc taniec nowoczesny ? W szkole tanecznej ? ;D Pozdrawiam AnnVi

Góra Góra

9 cze 2012, o 20:44

świeżak

esencja napisał(a):
Wiem że nie można tańczy towarzyskiego, bo jest nacisk na jedną stronę.
ale taniec brzucha. hm... chyba zależy w jakim odcinku kręgosłupa masz skrzywienie.

O co chodzi z tym że ma się nacisk na jedną strone ???

Góra Góra

8 maja 2014, o 14:20

domownik

Hej.

Wczoraj znalazłam historię pewnej dziewczyny, która trenuje taniec irlandzki (i po operacji skoliozy nadal tańczy):
http://tannedlegsandtoerrific.tumblr.com/post/85051148201/you-may-all-remember-that-hilarious-video-that-i (poniżej parę komentarzy osób z podobnym problemem; a to jest ta zabawna choreografia o której jest mowa na początku)

Chociaż sama nie tańczę regularnie (czasem załapię się na jednodniowe warsztaty), jestem pod ogromnym wrażeniem. Taniec irlandzki jest dzisiaj porównywany do sportu, to chyba najbardziej "atletyczna" forma tańca na świecie (i uwierzcie mi: baaardzo trudna :DD)

Góra Góra

9 maja 2014, o 15:02

domownik

Pisze prace magisterską na temat: Jakość życia osób ze skoliozą. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety. http://www.ankietka.pl/ankieta/137496/j ... lioza.html

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]