Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Skolioza a taniec

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

16 sty 2008, o 22:00

świeżak

Witam, mam skolioze od wczesnego dzieciństwa...Powiekszała sie, powiekszała. Nie pamietam ile mam stopni, ale jest to dośc duża wada, klasyfikowana była do operacji :)

lekarz zawsze miał ciekawe podejście, że to nie choroba tylko taka moja uroda, że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na rtg ;/

Trenuję taniec brzucha. Czy sa jakieś przeciwwskazania? Ponoć taki taniec wzmacnia mieście kregosłupa, uelastycznia kregosłup. faktycznie chodze teraz bardziej wyprostowana..:P Jak to w końcu jest?

Prosze, poradzcie ;)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

21 sty 2008, o 16:35

domownik

Najlepiej to lekarza się zapytać:)

Góra Góra

2 mar 2008, o 16:44

...
świeżak

ciekawe co lekarz by na to odpowiedział

Próbowałam z tańcem brzucha w domu, przed DVD:) z podstawowymi ćwiczeniami i po niecałym tygodniu obudziłam się i prawie nie mogłam chodzić tak mi kręgosłup wysiadł:(
To chyba dobrze że Ty nie masz takich wspomnień, to może zależeć od tego który odcinek kręgosłupa obejmuje skolioza. U mnie to lędźwiowy + rotacja kręgów, więc pewnie z tąd ból

Pozdrawiam serdecznie!

Góra Góra

3 kwi 2008, o 14:48

domownik

Uważam, że przez taniec brzucha nic się nie pogorszy z kręgosupem. Wzmacniają się tylko mięśnie brzucha... :) Ale lepiej nie ryzykować... Pytaj się lekarza.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

3 kwi 2008, o 18:47

domownik

Wiem że nie można tańczy towarzyskiego, bo jest nacisk na jedną stronę.
ale taniec brzucha. hm... chyba zależy w jakim odcinku kręgosłupa masz skrzywienie.

Góra Góra

18 kwi 2008, o 14:30

świeżak

A taniec nowoczesny? ja chodze od kilku lat,a w tym roku dowiedzialam sie o skoliozie;/

Góra Góra

25 kwi 2008, o 21:20

świeżak

Kiedyś natknęłam się na filmik o tańcu brzucha i jest tam krótka wzmianka na temat kręgosłupa.
http://pl.youtube.com/watch?v=3CKlqp1vELM

Góra Góra

3 cze 2008, o 13:50

domownik

Chcialabym wiedziec po jakim czasie po operacj mozna zaczac tanczyc. Interesuje mnie hip-hop, taniec nowoczesny i breakdance xD. Martwie sie o swoj kregoslup, ale i o normalne funkcjonowanie. :)

Góra Góra

22 cze 2008, o 19:55

świeżak

Dziewczyny, nie ma żadnych przeciwwskazań ;) Jestem zainteresowana nauką tańca towarzyskiego od września i rozmawiałam o tym z moim lekarzem, na temat wszelakich aktywności fizycznych. Powiedział, że wolno mi wszystko, tańczyć, kręcić hula-hoop, ćwiczyć na twisterze, biegać, wszystko :) No, prócz jednego :) Mówił, że gdy się ma skoliozę MOŻNA JEŹDZIĆ KONNO, ALE NIE WOLNO UCZYĆ SIĘ JEŹDZIĆ KONNO :) Znaczy można się uczyć, ale dopiero, gdy się skończy rosnąć :)

Góra Góra

21 lip 2008, o 13:36

świeżak

ja jestem ponad miesiąc po operacji... przed operką chciałam isc na kurs tanca towarzyskiego ale nie zdążyłam... no i chciałabym się teraz na niego udać... i mam pytanie kiedy będzie to możliwe... żeby mi sie nic nie popsuło... ;/

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

21 lip 2008, o 14:19

domownik

Za pół roku, rok xD

Góra Góra

21 lip 2008, o 14:52

świeżak

tak myślałam...;) jakoś musze wytrzymać ;p

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

23 lip 2008, o 21:09

domownik

Witam,
czy podczas tanca w parze zauwazyliscie jakies trudnosci przy krokach w strone krotszej konczyny zwykle lewej? Zastanawiam sie, czy to tylko ja tak mam?

Góra Góra

24 lip 2008, o 09:48

domownik

Radziłam bym się skonsultować z lekarzem czy ten tanien jest bezpieczny dla kręgosłupa, zwłaszcza że jesteś po operacji.

Góra Góra

10 sie 2008, o 09:53

domownik

Ja też zauważyłam że po tańcu w parze mam problem z lewą nogą w kolanie. To moja krótsza noga i jeszcze lekki dyskonfort z biodrem też lewym- jak się rozchulam ! To napewno ma związek ze stabilizacją kręgosłupa, może gdyby w pantofelek włożyć wkładke to problem zniknie no i być na płaskim obcasie, ale na szpilce noga tak smukło wygląda nam też się coś od życia należy...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]