Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - BASEN

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

5 cze 2012, o 18:59

domownik

Nie ma lepszego sportu niż pływanie! :D

A tak na serio - chodzenie na basen jest niesamowicie korzystne; polecam to naprawdę wszystkim.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

7 cze 2012, o 17:38

domownik

A jak ma się pływanie do choroby Scheuermanna? Staram się pływać 2-3 razy w tygodniu. Jednak ostatnio zacząłem odczuwać bóle również przy pływaniu. Pływam głównie stylem grzbietowym, najprzyjemniejszy jest dla mnie kraul, lecz czytałem, że może być niewskazany.

Góra Góra

11 lip 2012, o 20:34

domownik

michlon napisał(a):
A jak ma się pływanie do choroby Scheuermanna? Staram się pływać 2-3 razy w tygodniu. Jednak ostatnio zacząłem odczuwać bóle również przy pływaniu. Pływam głównie stylem grzbietowym, najprzyjemniejszy jest dla mnie kraul, lecz czytałem, że może być niewskazany.

Dokładnie nie znam sie na tej chorobie ale nie powinno być problemu
basen jest wskazany dla każdej osoby a już dla osób ze schorzeniami pleców jestszcze lepszy.

Pływam mniej więcej co drugi dzień czasem codziennie.

Każdy styl jest inny słyszałam rożne mity i inne, dużo zależy od osoby i od umiejscowienia skrzywienia. Wiem że osoby mające problemy z miednica mogą odczuwać większy problem ze stylem motylkowym - i nie jestem pewna ale możliwe ze nie jest wskazane.

Osobiście najbardziej lubię pływać kraulem

Góra Góra

5 wrz 2012, o 20:56

domownik

Jako skoliotyczka pływałam i pływałam:) Ale po operacji stało sie coś dziwnego. Zad leci mi na dół:D No przepłyne pare metrów i lece na dno. A zad leci na dół na pewno nie z powodu rozmiarów:) Dziwne chyba...

Góra Góra

19 cze 2014, o 10:42

świeżak

Witam

Powie mi ktos jaki styl plywacki bylby dla mnie wskazany?

Moje skrzywienie to:
Dyskretna rotacja trzonów w osi długiej kręgosłupa, spłycona fizjologiczna lordoza, niewielka lewowypukła skolioza.

Z gory dziękuję za odpowiedz ;)

Góra Góra

19 cze 2014, o 10:48

domownik

Ja pływam wszystkimi stylami, jestem 2 lata po operacji i lekarz mi powiedzial ze styl nie ma znaczenia jesli nie odczuwam ograniczen ruchomosci odcinka stabilizowanego.

Góra Góra

27 cze 2014, o 20:42

świeżak

Mój syn ma wadę postawy i dlatego staramy się z nim chodzić jak najczęściej na basen. Myślę, że to wspaniały sport na wszelkie dolegliwości kręgosłupa.

Góra Góra

27 cze 2014, o 23:20

domownik

Rokokowy,
Muszę Ciebie zmartwić. Basen nie jest panaceum na problemy kręgosłupa. Na pewno nie na te "poważne".
Faktycznie, pływanie to świetny sport (bylem zawodnikiem w tej dyscyplinie wiele lat) ale obiegowa opinia o jego cudownym działaniu nie znajduje potwierdzenia w mojej praktyce zawodowej. Bo niby w dlaczego i w jaki sposób zastosowanie pływania miałoby zapobiec przeciążeniom w odc. lędźwiowo-krzyżowym, kompresji krążków międzykręgowych, asymetrii tułowia i kręgosłupa itp. itd. ? Od razu uprzedzę Ciebie i napiszę: jeśli myślisz o dobroczynnym działaniu wzmocnienia mięśni gorsetu mięśniowego to to działanie właśnie te problemy najczęściej nasili lub wygasi generując nowe przeciążenia i kompensacje.

Fizkom

Góra Góra

28 cze 2014, o 08:13

domownik

Fizkom zamiast kogoś dołować, to go pocieszaj bo to tylko szkodzi. Jesteś tu od tego aby motywować. A nie się wymądrzać, jaki to ja inteligentny jestem :facepalm:

Góra Góra

28 cze 2014, o 19:59

domownik

Dosiek143,
Dziwne podejście do tematu. Czujesz się zdołowana informacją, która pozwoli Ci zaoszczędzić niepotrzebną stratę czasu. Gwoli ścisłości, nie jestem przeciw korzystaniu z basenu ale nie mogę zgodzić się z obiegową opinią na temat jego leczniczego wpływu.

Na tym forum wyznaczyłem sobie inny cel. Pisałem już o tym kilka razy. Nie jest nim pocieszanie kogokolwiek. To nie pomaga w powrocie do zdrowia w dłuższej perspektywie ………

Fizkom

Góra Góra

28 cze 2014, o 20:09

domownik

Nie chodzi mi o lecznice działanie. Sam chyba wiesz że woda działa na miesnie rozluzniająco i przeciwbolowo. Np taka hydroterapia. Przy małych skrzywieniach da się naprostować kręgosłup poprzez pływanie nie przekraczajace 20 stopni. Wiem bo kuzynka sie z tego wykaraskala dzieki plywaniu tylko i wylacznie. Nie kombinowali z zadnymi innymi terapiami.

Góra Góra

28 cze 2014, o 20:42

domownik

dosiek143 napisał(a):
Sam chyba wiesz że woda działa na miesnie rozluzniająco i przeciwbolowo. Np taka hydroterapia.
Potwierdzam. Hydroterapia działa przeciwbólowo i rozluźniająco przez czas trwania zabiegu. Przynosi ulgę ale nie prowadzi do likwidacji przyczyn bólu. To typowe leczenie objawowe.
Podobnie jest z lekami przy zapaleniu miazgi zęba. Lek pomaga i zmniejsza ból? A jakże, pomaga i nawet likwiduje ból. Na chwilę. Takie leczenie prowadzi w konsekwencji do katastrofy - umartwieniea/ekstrakcji zęba.

Osobnym zagadnieniem jest kwestia zasadności rozluźniania mięśni. Naprawdę Twoim celem jest rozluźnienie mięśni ? To jak będziesz trzymała pion gdy obniżysz napięcie mięśniowe ? Zastanawiałaś się kiedyś nad tym …..?
Rzecz nie we wzmacnianiu czy też rozciąganiu, czy też rozluźnianiu czegokolwiek. Rzecz polega na odpowiedniej regulacji napięcia tkanek. To wymaga wiedzy, umiejętności, konsekwencji w działaniu i czasu. Jest to najtrudniejsze z punktu widzenia terapeuty i najbardziej korzystne dla samego pacjenta

dosiek143 napisał(a):
Przy małych skrzywieniach da się naprostować kręgosłup poprzez pływanie nie przekraczajace 20 stopni.
Czasami się da a czasami się nie da. Czy można własne zdrowie zastawić na loterii? Nie szkoda zdrowia?

Fizkom

Góra Góra

23 paź 2015, o 09:51

świeżak

Basen jest najlepszy !

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 gru 2015, o 08:38

świeżak

Też chodzę na basen, ale ograniczam się tylko do wiosny i lata, bo jesienią i zimą jest mi zbyt zimno.

Góra Góra

23 gru 2015, o 09:59

świeżak

Ostatnio czytałam, że pływanie może pomóc z problemami z kręgosłupem. To prawda? Ktoś ma własne doświadczenia?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]