Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - BASEN

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

5 sty 2007, o 21:29

świeżak

Witam!
Mam na imię Kuba i podobnie jak Monika natrafiłem na to forum szukając na google informacji o skoliozie.
Właśnie przeczytałem temat o basenie, mnie polecano basen to i ja osobiście polecam gorąco, ale czuje, że jestem w niezłej dupie, ponieważ preferuję pływanie stylem klasycznym (żaba), od momentu rozpoczęcia pływania nieźle wyszkoliłem w sobie żabę, ale basen mam dwa razy w tygodniu po 60min, więc spróbuję jeszcze to naprawić, zacznę częściej pływać kraulem i grzbietem.
Tak więc jeszcze raz wszystkim polecam basen!
Pozdrawiam! :wink:

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

23 mar 2007, o 16:41

domownik

Osoby, które mają skoliozę powinny pływać szczególnie grzbietem.

Góra Góra

23 mar 2007, o 23:39

świeżak

A kraul? Czy w grę wchodzi też kraul?

Góra Góra

24 mar 2007, o 09:08

domownik

Nie wiem :(

Góra Góra

24 mar 2007, o 11:19

szefowa

Też wchodzi kraul bo jest to styl asymetryczny:)

Góra Góra

9 kwi 2007, o 20:56

świeżak

Dla dzieci i młodzieży ze skoliozami należy stosować tzw. "pływackie ćwiczenia korekcyjne" . Program zajęć pływackich należy w odpowiedni sposób zaplanować i wdrażać. Wiele osób zgłasza poprawę przy zastosowaniu określonych stylów i ćwiczeń.
Co do stylu klasycznego :
- działanie kifozujące pracy ramion może mieć działanie niepożądane, chodzi o rozciągniecie tej grupy mm. grzbietu , które już i tak są osłabione;
- przy skoliozach w odcinku lędźwiowym zastosowanie pracy nn. do stylu klasycznego ma działanie pozytywne, ponieważ rozciąga przykurcz np. mięśni czworobocznych lędźwi , który taki dość często występuje.

Styl grzbietowy faktycznie ma największe odziaływanie ... można o tym długo dyskutować.

Góra Góra

11 sie 2007, o 19:07

domownik

Ja uważam, że basen może pomóc ale tylko wtedy kiedy chodzi się na niego systematycznie.
Kiedy ja chodziłam na basen żeby uczyć się pływać, a było to jakieś 2 lata temu, moja instruktorka powidziała mi, że na skoliozę najlepiej jest pływać na plecach.

Góra Góra

11 sie 2007, o 19:47

domownik

Mi też tak mówiono (jak się uczyłam pływać, to mnie uczono tylko na plecach, bo powiedziano że inne style są niewskazane ;) )

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

6 gru 2007, o 20:00

świeżak

ja ppływam wyczynowo juz 10rok.obecnie mam 2*po 2h treningu dziennie 6razy w tygodniu.moje skrzywienie wynosi obecnie piersiowe ok 24stopni rotacja 2* a w odcinku ledzwiowym 31* i rotacja 22*.przeraża mnie ilosc stopin skrzywienia.od poł roku ćw metoda prof.dobosiewicz.Efekt jest taki ze pomimo bardzo ciezkich treningow nic sie nie pogorszylo przez ten czas.Cwicze tylko na odcinek ledzwiowy.mam juz 16lat.teraz zdecydowalam sie na gorset.nie wiem czy mi jeszcze cos pomoze,ale chce sprobowac.trenuje i niechce przestac,cw na kregoslup pilnuje sie z chodzeniem i siedzeniem.pozdrawaim\

Góra Góra

6 gru 2007, o 21:05

domownik

Twoja ilość stopni nie jest strasznie duża. Jeżeli bęziesz ćwiczyć i nosić gorset, to będzie dobrze ;)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 gru 2007, o 19:16

świeżak

boje sie tego gorsetu....czy noszenmie go tylko na noc cos da?

Góra Góra

8 gru 2007, o 09:34

domownik

Jak masz go zakładać tylko na noc, a w dzień nie zakładać, to lepiej żebyś w ogóle go nie nosiła, bo takie coś może jedynie zaszkodzić. Mi kiedyś lekarz mówił, że jak nie będę nosić gorsetu zgodnie z zaleceniami, to tylko kręgosłup będzie szybciej się krzywił

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 maja 2008, o 08:44

domownik

dziwne bardzo mnie dziwi takie pisanie raz pomaga raz szkodzi zdecydujcie sie w końcu!!!!!!!!sorry
Ja przed operacją cały czas chodzilam na basen i najczęściej plywałam żanką i jakos nic mi nie ZASZKODZIŁO podkreślam NIE ZASZKODZIŁO i najważniejsze nic sie nie poglębiło.....Skąd macie takie informacje żadna aktywność nie zaszkodzi,lepsza jakakolwiek aktywnosć niż ciągłe męczenie kręgoslupa siedzeniem pred komputerem czy najważniejsze w szkole czy w pracy nad papierami.........
Irytują mnie opinie takie jak nie pływaj bo skolioza ci sie poglębi takie sugestie nie maja żadnego potwierdzenia w praktyce bo ktoś kto to napisał mógl np.uprawiać zły styl to owszem albo wykonywac żłą rehabilitacje lub mieć zły gorset ..........
Pozdrawiam;)

Góra Góra
  Zobacz profil ICQ

7 maja 2008, o 09:31

domownik

Chodzi o to, że jak raz będzie się zakładać gorset, a przez np. 10 dni nie będzie się go w ogóle nosić, to wtedy rozreguluje się kręgosłup, bo ani nie przyzwyczai się do gorsetu, ani do tego, że go w ogóle nie ma i skrzywienie od tego jeszcze bardziej leci. Więc trzeba nosić regularnie gorsety, trzeba regularnie ćwiczyć itp.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

8 maja 2008, o 15:12

domownik

ja pływałem po poprawce po odrzucie żabkom i nic mi się nie pogorszyło

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]