Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Zwyrodnienie i skolioza?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

15 paź 2012, o 21:00

świeżak

Witam.
Po 1/2 rocznych wizytach u lekarza rodzinnego i konsultacji w sprawie bólu dostalem skierowanie do lekarza specjalisty neurologa, pomijajac fakt ze Pani doktor przez ten okres przepisywala mi Ibuprom Max i zdjecie RTG klatki piersiowej....
Dopiero neurolog wziął sie do sprawy powaznie ,zdjecie RTG kregoslupa pokazało drobne skrzywienie ktore zapoczątkowalo zmiany zwyrodnieniowe. Dziwi mnie fakt ze nie mialem problemu z krzywym kręgosłupem jedynie jak byłem bardzo młody to miałem lekką skolioze która razem z wzrostem ciała poprostu znikła, Potwierdzają to liczne wizyty kontrolne ( lekarz specjalista czy tez szkolna pielegniarka )i nagle pojawił sie mój problem i niby nawrót tej skoliozy.
Wracając do tematu. Po 3 seriach leków rozluźniających mięśnie ( 1- Sirdalud ,2,3- Miozepam ) Ból częsciowo odpuscil lecz drobna \*bułka\* o ktorej wczesniej nie wspominałem nie zmniejszyła się. To \* uwypuklenie \* znajduje sie w miejscu bólu i jest ona nie wielka. Dodam iż jest ona tam od początku całej choroby. Neurolog skierowal mnie na rehabilitacje, na która jestem zapisany na luty 2013 (10 msc od skierowania),wiec troche musze poczekac. Rehabilitaca ma trwac 2tygodnie. Dodam jeszcze że mam 17 lat.

Ponadto uprawiam kulturystyke i jak podejrzewacie przez moją chorobe nie moge wykonywac tego co robie w 100 %. ( nie ze nie moge ale poprostu boje się o dalsze zdrowie itd. )
Ból nasila sie po wykonywaniu jakieś pracy fizycznej ciężkiej. W momencie gdy bardziej użyje mięśnia prostownika grzbietu ból jest duży.
Czy to aby napewno jest zmiana zwyrodnieniowa ? , aby nie jakis nerwoból który po jakims czasie rehabilitacji minie.
Jeśli macie jakies pytania / sugestie prosze o kontakt drogą mejlowa lub tutaj. Będe wdzięczny a zależy mi zeby z tego wyjśc.
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

16 paź 2012, o 19:15

domownik

Witam,

też mam zmiany zwyrodnieniowe i jest to choroba, która stale postępuje i nie da się jej już cofnąć. Poprzez rehabilitację możesz zmniejszyć ból i załagodzić objawy, więc słuchaj lekarzy i zapisuj się na wszystkie zabiegi jakie zalecą ;)

Pozdrawiam

Góra Góra

17 paź 2012, o 20:17

świeżak

No to tyle to wiem ale czy przy zwyrodnieniach tez występuje jakies uwypuklenie? i czy ma to związek z jakims miesniem bo przez to nie moge uzywac prawie wgl prostownikow grzebietu, a tylko na tym mi zalezy.
Dodam ze nie jest to ból nasilający tylko staly ktory nie przechodzi i nie pulsuje. Poprostu jest i tyle , rośnie tylko po wysilku gdy uzyje tych prostownikow.
Dodam że w zwyrodnieniu boli kręgosłup a mnie nie boli kręgosłup tylko to miejsce w ktorym jest uwypuklenie zaraz koło kręgosłupa i bóle sie nie nasilają tak jak wspominałem.

Jak by sie dało tylko jakos tak zrobic zeby nie bolało i módz używac tych mięśni o ktorych wspominałem to juz nic mi wiecej nie trzeba.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]