Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - pytanie do Was o BASEN i EFEKTY PŁYWANIA

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

30 gru 2011, o 18:48

domownik

No to idę z Wami pływać ... choćby tylko z deską:)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

30 gru 2011, o 22:11

świeżak

Zniszczony napisał(a):
Hehe. Mnie kiedyś głupole w podstawówce wrzucili do wody i ratownik mnie takim wielkim drewnianym kijem wyciagał bo się naprawdę topiłem:lol: Sam już nie wiem, każdy ma inną opinię na ten temat, ale najlepiej będzie jak Będziecie pływać żabką raz jedną raz drugą ręką :DD kompromis i zdrowie przedewszystkim ;) jak już dawno na basenie nie byłem, przyznam się ze ze wstydu, kazdemu mówie że nie lubię pływać, tak naprawdę bardzo fajnie się czułem w wodzie, jak ryba :D brakuje mi tego :( nurkowanie jeszcze bardziej lubię :(

Wolisz odbierać sobie przyjemność tylko dlatego, że kilka osób się na Ciebie popatrzy ?

Góra Góra

31 gru 2011, o 12:00

domownik

Gamma ;) wiem ze to dziwne, ale tak właśnie zrobiłem :(
Pozdrawiam Was

Góra Góra

31 gru 2011, o 15:05

domownik

Zniszczony napisał(a):
Hehe. Mnie kiedyś głupole w podstawówce wrzucili do wody i ratownik mnie takim wielkim drewnianym kijem wyciagał bo się naprawdę topiłem:lol: Sam już nie wiem, każdy ma inną opinię na ten temat, ale najlepiej będzie jak Będziecie pływać żabką raz jedną raz drugą ręką :DD kompromis i zdrowie przedewszystkim ;) jak już dawno na basenie nie byłem, przyznam się ze ze wstydu, kazdemu mówie że nie lubię pływać, tak naprawdę bardzo fajnie się czułem w wodzie, jak ryba :D brakuje mi tego :( nurkowanie jeszcze bardziej lubię :(

Nurkowanie jest świetne !! Właśnie mam zamiar w tym roku zacząć robić robić kurs :). Podobnie jak ja nie lubiałam pływać niestety los prawił że pokochałam basen :). Stał się on moim uzależnieniem :P.

Ja też sie zapisuje do grupy idziemy razem na basen!!

Góra Góra

2 sty 2012, o 11:36

domownik

Elajla ;) mnie sie basen zawsze podobał głównie woda, sobie popływac pograć
w piłkę, poodbijać piłkę oczywiscie nurkować :D może kiedyś wypali taki wspólny wypad na basen :D najlepiej jak by My mieli cały basen dla siebie :D
Pozdrawiam

Góra Góra

2 sty 2012, o 20:00

domownik

Fajnie by było, ale weźcie pod uwagę, że każdy z nas jest z innej miejscowości :)

Góra Góra

3 sty 2012, o 12:54

domownik

seagull napisał(a):
Fajnie by było, ale weźcie pod uwagę, że każdy z nas jest z innej miejscowości :)

No i co z tego ;D Polska nie jest znowu taka wielka! Trzeba się umówić gdzieś po środku ;D

Góra Góra

3 sty 2012, o 18:05

domownik

Zabierzmy się więc za obliczenie środka i jedziemy na basen :jupi:

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 sty 2012, o 23:38

domownik

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz.
Prawie wszyscy wypowiadają się tutaj, żeby pływać kraulem.
W tym stylu ręce pracują naprzemiennie.
Na ćwiczeniach korekcyjnych, na które chodzę wykonujemy ruchy rękoma- duże koła symetrycznie.
Więc dlaczego w wodzie ręce mają pracować naprzemiennie, a na lądzie równocześnie ? :hyhy:
Czy może mi to ktoś wyjaśnić ?
Czy to właśnie ma jakiś związek z wodą ?
heheheh :DD

Góra Góra

8 sty 2012, o 00:02

domownik

bik_25 napisał(a):
Zabierzmy się więc za obliczenie środka i jedziemy na basen :jupi:

Weźmiemy pod uwagę środek Polski czy uwzględnimy gdzie kto mieszka? ^^

Góra Góra

8 sty 2012, o 23:29

domownik

seagull napisał(a):
Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz.
Prawie wszyscy wypowiadają się tutaj, żeby pływać kraulem.
W tym stylu ręce pracują naprzemiennie.
Na ćwiczeniach korekcyjnych, na które chodzę wykonujemy ruchy rękoma- duże koła symetrycznie.
Więc dlaczego w wodzie ręce mają pracować naprzemiennie, a na lądzie równocześnie ? :hyhy:
Czy może mi to ktoś wyjaśnić ?
Czy to właśnie ma jakiś związek z wodą ?
heheheh :DD

Woda to w ogóle inna bajka. Basen ma za zadanie wzmocnić mięśnie tzw. stworzyć gorset mięśniowy - co on nam da ?? Zatrzyma skoliozę wszystko zależy jak często się chodzi na basen i z jaką intensywnością się pływa.
Ja mam już 20 lat. Byłam już w kilku miejscach na ćwiczeniach korekcyjnych i żadne nie pomogły po żadnych nie było efektów, czemu ?? Dla mnie za mała jest wiedza ludzi prowadzących takie ćwiczenia a zarazem ćwiczenia powinny być bardziej sprecyzowane do danej skoliozy (osobiście posiadam już chyba większą wiedzę niż niektóre osoby u których byłam).
W kraulu pracuje najbardziej górna część mięśni mniej więcej odcinek piersiowy.
W żabce to samo - ale z nią z umiarem.

W basenie ćwiczą każde mięśnie nawet brzucha. Jeśli ktoś kiedyś zaczął pływać intensywnie czy też regularnie to wie o czym mówię :).

Ćwiczenia które ja teraz wykonuje to faktycznie są nie łatwe i czasem mam wrażenie że walczę z wiatrakami :), ale to tak naprawdę walczy się z własnym ciałem które się przyzwyczaiło do skoliozy; i żeby coś zmienić trzeba się wysilić.

Gdzieś tutaj na forum wrzucałam moje zdjęcie RTG, mam bardzo specyficzną skoliozę; bardzo prawdopodobne a nawet pewne że to właśnie z powodu pływania (mam pewną teorie).

Mam nadzieję że w miarę odpowiedziałam na twoje pytanie :), basen a raczej woda rządzi się po prostu swoimi prawami.

Ja jestem z Krakowa jakby coś !!

Góra Góra

9 sty 2012, o 11:59

domownik

No tak skąd to znam co jeden lekarz to inaczej gadał, sami nie wiedzieli i do dzisiaj myślę ze jest nadal mało lekarzy którzy by się znali na rzeczy. 21 wiek, dalej nie wiedzą. Jedni mogą pomóc a drudzy zaszkodzić.

Góra Góra

9 sty 2012, o 21:45

domownik

Zniszczony napisał(a):
No tak skąd to znam co jeden lekarz to inaczej gadał, sami nie wiedzieli i do dzisiaj myślę ze jest nadal mało lekarzy którzy by się znali na rzeczy. 21 wiek, dalej nie wiedzą. Jedni mogą pomóc a drudzy zaszkodzić.

Dokładnie trzeba szukać pomocy na własną rękę....

Góra Góra

10 sty 2012, o 21:02

świeżak

Witaj

Moj syn mialoperacje w maju iprzyznam ci sie ze robi tyle rzeczy o ktorych nawet nie snilam , a sam nawet lekarz jest zdumiony i zaskoczony.
Po 3 m-c po operacji plywal pod okiem fizjoterapelty ale naprawde nie wolno zabka - sam odczuwal duza roznice i pozniej pobolewalo go.
Zabka nie slozy skoliozie - mowia to doktor,fizjoterapeltka i instruktor plywania.
Hubert ma 18 lat i jezdzi na nartach nawet probowal snolbordu .
To bardzo pozytywny chlopak,ciesze sie ze ma tyle energi i wiary w sobie .
Pozdrawiam i zycze POWODZENIA ;)

Góra Góra

10 sty 2012, o 21:13

domownik

barbara0706

To świetnie, że Twój syn ma się tak dobrze. Oby tak dalej. Pozdrowienia dla niego :)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]