Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - pytanie do Was o BASEN i EFEKTY PŁYWANIA

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

26 gru 2011, o 21:39

domownik

Witam skoliotyków :DD
Znowu się udzielam i pytam:
Czy pływacie ?
Jak często ?
Czy przez pływanie może cofnąć się skolioza, czy tylko wzmocnią się mięśnie ?
I czy pływanie żabką jest dozwolone ?

Pytam o żabkę, ponieważ to jedyny styl jakim umiem pływać, a na niektórych forach jest napisane o lekarzach odradzających pływanie żabką.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

29 gru 2011, o 10:17

domownik

Cześć Seagull ;) Nie pływaj żabką jak Masz skoliozę, niewolno. Naucz się kraulem, to najlepszy styl dla ludzi z skoliozą. Pozdrawiam

Góra Góra

29 gru 2011, o 12:07

domownik

Zniszczony napisał(a):
Cześć Seagull ;) Nie pływaj żabką jak Masz skoliozę, niewolno. Naucz się kraulem, to najlepszy styl dla ludzi z skoliozą. Pozdrawiam

Jesteś pewien? ;D Bo też umiem tylko żabką a chciałam się wybrać na basen ;>

Góra Góra

29 gru 2011, o 13:43

domownik

Natal ;) niestety tak :( niewolno. Kiedyś pływałem żabką, więcej kraulem, ale żabką również tez przez to mogłem pogłębić wadę :( Pozdrawiam

Góra Góra

29 gru 2011, o 18:45

domownik

Dlaczego pływanie żabką pogłębia skoliozę? W jaki sposób to działa? :shifty:

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

29 gru 2011, o 21:12

świeżak

Z tego co się orientuję to chodzi o to, że pływając tym stylem ćwiczymy mięśnie symetrycznie, a w przypadku skoliozy wskazane są ćwiczenia asymetryczne, naprzemienne (kraul, grzbietowy).

Góra Góra

29 gru 2011, o 21:19

domownik

No dobra, w takim razie zostanę przy żabce, ale będę machać raz prawą a raz lewą ręką xD

Góra Góra

29 gru 2011, o 21:28

świeżak

@up

No a co zrobisz z nogami ;p ?

Imo grzbietowy najlepszy, nie dość, że się przy nim nie męczysz, spokojnie sobie pływasz, zamknąć oczy nawet można, to jeszcze na kręgosłup dobry.

Góra Góra

29 gru 2011, o 22:39

świeżak

Cześć
ja usłyszałam od swojego masażysty ze kraulem można i delfinkiem , najlepiej z deską . :)

Góra Góra

29 gru 2011, o 23:02

domownik

Pływam od 5 lat. :). Skoliozę mam od 6-7 lat.
Co do żabki bo widzę że wiele kontrowersji żabka nie jest wskazana ale nie ZAKAZANA ( im więcej ruchu tym lepiej). Można nią pływać np. ja przy 5 długościach basenu 2 przepłynę żabką. Żabka ćwiczy inne mięśnie niż kraulem. Osobiście uwielbiam pływać kraulem skolioza zmusiła mnie do nauczenia sie pływania tym stylem. Co mogę wam powiedzieć..... lepiej doszkalajcie jeden styl. Przy kraulu bardzo dużą role odgrywają ręce ponad 70% więc mięśnie pleców świetnie się budują przy częstym pływaniu.

Jeśli chodzi o moją opinie Basen robi "cuda" - dla mnie jest . Nikt nie chce mi dać takiej skoliozy jaką posiadam :) dopiero na zdjęciu widać ogrom tego :D

Góra Góra

30 gru 2011, o 00:40

domownik

hehe będę się uczyć pływać.
Ostatnio jak próbowałam kraulem to jakiś dwóch facetów wyłowiło mnie sądząc, że się topię :DD

Góra Góra

30 gru 2011, o 10:50

domownik

seagull napisał(a):
hehe będę się uczyć pływać.
Ostatnio jak próbowałam kraulem to jakiś dwóch facetów wyłowiło mnie sądząc, że się topię :DD

ha ha :D Wybacz mi, ale faktycznie przygoda niezła :). Jeśli pływałaś już kiedyś kraulem ( czyli nauka w szkole 3 podst. czy coś w tym rodzaju :P) to możesz próbować bez deski :) jeśli nie albo wolisz z deską to pływaj z nią :).
W kraulu tak naprawdę chodzi o utrzymanie lini prostej ręce- ciało- nogi; a do tego takie inne różne rzeczy jak :) kąt wkładania rąk do wody [...]. To są takie różne niuanse :) w kraulu; najważniejsze to żeby wyciągać rękę zgiętą a wkładać wyprostowaną :).
Polecam youtube.pl , w efekcie i tak każdy później wybiera własny "styl'' pływania kraulem :)

Pozdrawiam

Góra Góra

30 gru 2011, o 11:38

domownik

Hehe. Mnie kiedyś głupole w podstawówce wrzucili do wody i ratownik mnie takim wielkim drewnianym kijem wyciagał bo się naprawdę topiłem:lol: Sam już nie wiem, każdy ma inną opinię na ten temat, ale najlepiej będzie jak Będziecie pływać żabką raz jedną raz drugą ręką :DD kompromis i zdrowie przedewszystkim ;) jak już dawno na basenie nie byłem, przyznam się ze ze wstydu, kazdemu mówie że nie lubię pływać, tak naprawdę bardzo fajnie się czułem w wodzie, jak ryba :D brakuje mi tego :( nurkowanie jeszcze bardziej lubię :(

Góra Góra

30 gru 2011, o 13:02

domownik

Zniszczony napisał(a):
Hehe. Mnie kiedyś głupole w podstawówce wrzucili do wody i ratownik mnie takim wielkim drewnianym kijem wyciagał bo się naprawdę topiłem:lol: Sam już nie wiem, każdy ma inną opinię na ten temat, ale najlepiej będzie jak Będziecie pływać żabką raz jedną raz drugą ręką :DD kompromis i zdrowie przedewszystkim ;) jak już dawno na basenie nie byłem, przyznam się ze ze wstydu, kazdemu mówie że nie lubię pływać, tak naprawdę bardzo fajnie się czułem w wodzie, jak ryba :D brakuje mi tego :( nurkowanie jeszcze bardziej lubię :(

Taa.. ja też się strasznie wstydzę na basen chodzić, ale stwierdziłam, że czas to przełamać:P Ej...może wybierzmy się 15-osobową skolio-grupą to będzie raźniej xD

Góra Góra

30 gru 2011, o 13:36

domownik

Natal ;) no jasne że było by fajnie kiedyś tak wejść na basen ekipą :D
wtedy bym się chyba przełamał :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]