Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - U kogo bardziej widać skoliozę?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Sport

Zaloguj | Zarejestruj

13 wrz 2011, o 19:32

świeżak

U jakich osób bardziej widać skoliozę grubych czy chudych?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

13 wrz 2011, o 21:39

domownik

hmmm...chudych? przynajmniej ja tak zauważyłam

Góra Góra

19 wrz 2011, o 12:03

domownik

też myślę, że u tych bardziej "kościstych"

Góra Góra

26 sty 2013, o 20:56

świeżak

A czemu bardziej u chudych? Przecież tkanka tłuszczowa chyba będzie się równomiernie rozkładać w częściach wklęsłych jak i wypukłych? Poza tym teraz często rozmiarówki ubrań są zaniżone więc na kimś chudym mniej się będą ubrania opinać... Ja przynajmniej mam wrażenie, że odkąd schudłam 6 kg wyglądam lepiej (w końcu widać lewą łopatkę!) a skrzywienie się na pewno nie poprawiło...

Góra Góra

27 sty 2013, o 22:02

świeżak

Hej
Jestem tutaj nowa. Mam 27 lat i od bardzo dawna walcze ze skolioza....
Jestem osobą szczupła i u mnie wydaje mi się ze widać bardzooo skolioze... najgorsze jest wystające biodro i wystająca łopatka :( niby kazdy mówi ze nic nie widać, ale ja sama mam chyba jakąs obsesje na tym punkcie... przez co dość często wpadam w dołki :(

Byłam u kilku ortopedów to jedyne co mi powiedzieli to to, ze juz nic nie mozna zrobic bo już jestem "za stara" nawet na operacje....(wiele razy nawet o niej myslalam, ale paraliżuje mnie strach, w koncu to dosyc powazny zabieg), moja skolioza podejrzewam ze moze miec okolo 70 stopni jak nie wiecej...ale plusem jest to ze nie odczuwam bólów żadnych :)

Sorry ze az tak sie rozpisałam, ale musiałam to z siebie wyrzucic :)

Góra Góra

27 sty 2013, o 22:21

domownik

witaj :) nie wydaję mi się,żebyś była za stara. Tu na forum są osoby starsze od Ciebie które miały operację. Tak na prawdę nigdy nie jest za późno,żeby zadbać o zdrowie. Jak jeden lekarz twierdzi ,że nic nie poradzi trzeba iść od innego i się nie poddawać. Plus ,że nie odczuwasz dolegliwości mimo skoliozy. Szczęściara :)
Co do tego u kogo bardziej widać to trudno powiedzieć. Bo chyba nie ma reguły. Zależy od wielu czynników. Jedni mimo sporych wad wyglądają ok zarówno szczupli jak i grubsi , a u innych małe skrzywienie widać bardziej i nie ważne czy szczupła osoba czy nie :) takie moje obserwacje. U mnie to wygląda to tak: mimo,że jestem szczupła wręcz chuda to zdradzają to tylko nogi i ręce :DD na tułowiu z jednej strony mam napięta skórę i wygląda ok, a z drugiej takie wały mi się robią jakbym miała sporo sadełka z przodu tak samo.No ,ale cóż ;)

Góra Góra

28 sty 2013, o 20:34

świeżak

własnie operacja to w gre raczej nie wchodzi.... :( jest to juz ostateczność, a skoro nie odczuwam jakoś bólu to chyba az tak źle być nie może....

Tez mam tak że skóra z jednej strony jest bardziej napięta, z drugiej zaś wygląda to tak jakby mi się tworzyły fałdki... najwieksze są własnie kolo biodra na plecach... a jestem szczuplutka osoba :)

Góra Góra

28 sty 2013, o 22:48

domownik

No wiadomo operacja to ostateczność :) Jak skolioza nie wpływa na jakość życia ani nie postępuję to
nie ma co ruszać. Jednak dbać o siebie i w miarę możliwości się oszczędzać trzeba zawsze. Tak samo jak kontrolować stan kręgosłupa...Chociaż mimo,że ryzyko zawsze jest i decyzje o operacji powinno się dobrze przemyśleć to czasem na prawdę warto się zdecydować.Ja też się boję jak cholera,ale wiem,że to odmieni moje życie. Wygląd się poprawi,kondycja i w moim wypadku też może przestanie boleć...

No mnie te fałdki najbardziej irytują :( też mam koło biodra tam gdzie talia czy troszkę wyżej.Najgorzej jak ubiorę obcisłe spodnie, a mam słabość do takich :DD to z tej jednej strony to tak jakby się wylewa czy nie wiem jak określić. Albo z jednej strony lewej takie duże wcięcie od pachy do biodra ze mogę sobie tam spokojnie coś włożyć,a z prawej rękę mam przy ciele. Chyba każdy kto ma skoliozę tak ma i wie o czym mowa :) No,ale to raczej nie ma związku z masą ciała :)Takie unikaty z nas :P

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]